Норман Фостер

Норман Фостер (англ. Norman Foster; 1 червня 1935(1935-06-01)[5][6][…], Стокпорт, Великий Манчестер, Велика Британія) британський архітектор, лавреат Імператорської, Прітцкерівської (1999) премій та премії «Квадрига» (2003). Разом з Ренцо П'яно і Річардом Роджерсом вважають творцями стилю хай-тек.

Норман Фостер
Norman Foster
англ. Norman Foster
англ. Norman Robert Foster
Народження 1 червня 1935(1935-06-01) (86 років)
Країна
(підданство)
 Велика Британія[1][2][3]
Навчання Манчестерський університет (1961), Єльська школа архітектуриd (1962), Вища школа в Бернажd і Єльський університет
Діяльність архітектор, політик, дизайнер
Архітектурний стиль хай-тек
Найважливіші споруди Башта Херста
Сент-Мері Екс 30
Башта Коммерцбанку та ін.
Членство Європейська академія наук і мистецтв, Берлінська академія мистецтв, Королівська академія мистецтв, Шведська королівська академія вільних мистецтв, Американська академія мистецтв і наук, Американська академія мистецтв та літератури і Académie d'architectured[4]
Нагороди Премія Стерлінга
Прітцкерівська премія
Премія Принца Астурійського
Батько Robert Fosterd
Сайт normanfosterfoundation.org
 Норман Фостер у Вікісховищі

Життєпис

Народився 1 червня 1935 року в сім'ї робітників, з невеликим доходом.

У 16 років він покинув школу та пішов працювати в казначействі, після цього служив у Королівських ВПС.

У 21 рік вступив до школи архітектури в Манчестері, після її закінчення виграв стипендію на навчання в Єльському університеті, де здобув ступінь магістра та зустрівся з Річардом Роджерсом, з котрим заснував «Бюро чотирьох».

Потім їхні шляхи розійшлися і в 1967 році разом зі своєї дружиною він засновує «Foster Associates», котра згодом отримала назву «Foster and Partners» (укр. Фостер та Партнери). З 1968 року він починає співпрацювати з американським архітектором та інженером Бакмінстером Фуллером, аж до самої його смерті у 1983, надихаючись передусім розробками Фуллера у галузі легких конструкцій, зокрема геодезичних куполів, що істотно вплинули на архітектуру Нормана Фостера та формування архітектурної течії хай-теку загалом (приміром, будівля Gherkin та London City Hall).

У 1983 році Фостер отримав Золоту медаль RIBA, та аналогічну нагороду AIA в 1994. В 1990 він став баронетом, а в 1999 отримав титул барона (англ. Baron Foster of Thames Bank). В тому же році став лауреатом Прітцкерівської премії.

Галерея робіт

Документальні фільми

  • Скільки важить ваша будівля, містер Фостер? (реж. Карлос Каркас та Норберто Лопес Амадо, 2010, 78 хвилин)

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.