Нумізматичний музей Афін

Нумізматичний Музей в Афінах (грец. Νομισματικό Μουσείο) — нумізматичний музей, розташований в місті Афіни. Один з найстаріших і найбільших громадських музеїв Греції. Музей володіє однією з наймасштабніших колекцій монет у світі, як давніх, так і сучасних.

Нумізматичний Музей в Афінах
37°58′40″ пн. ш. 23°44′07″ сх. д.
Тип музей
Країна  Греція
Розташування Греція: Афіни
Адреса Вулиця Панепістиміу (проспект Елефтеріоса Венізелоса),
Засновано 1838
Відкрито 1834
Директор Йоргос Какавас
Сайт Офіційний сайт музею
Нумізматичний музей Афін (Греція)

 Нумізматичний музей Афін у Вікісховищі

Історія

Нумізматичний музей Афін був заснований в 1838 році, практично в один час з Національним археологічним музеєм. Передумовами до створення музею стали любов до античності, поширена в той час в Європі і бажання зберегти національну культурну спадщину Греції. З 1843 року музей разом з Національною бібліотекою Греції розташовувався у приміщеннях Афінського університету. У 1856 році директором музею був призначений Ахілл Постолакас (Achilles Postolakas) — експерт в нумізматиці, який пропрацював у музеї до 1888 року. Він заклав основи наукової організації музею, збільшив кількість експонатів і поповнив музейну бібліотеку. У 1867 році нумізматичний музей був законодавчо визначений як філія Національної бібліотеки Греції. У 1890 році організована перша виставка монет. У 1893 році музей став незалежним і до 1910 року перейшов в управління археологічного відділу Міністерства культури Греції. У цей період музей поповнювався за рахунок скарбів і придбання великого числа нумізматичних колекцій. Одночасно, музей стає всесвітньо визнаним науковим центром. У музеї проводяться фундаментальні дослідження монет Криту, Афін, Птолемеїв. Видається журнал по археологічної нумізматиці. До 1940 року музей залишався в приміщенні Афінської Академії, але під час Другої світової війни всі цінності були перевезені в Банк Греції. З 1946 по 1956 рік нумізматична колекція була представлена ​​на першому поверсі Національного археологічного музею. У 1965 році нумізматична колекція отримала адміністративну автономію і з 1977 року стала офіційно називатися «нумізматичний музей». У 1960-і роки музей продовжує розвиватися. Важливі кроки були зроблені в каталогізації та управлінні колекціями. Проведена реекспозиція стародавніх скарбів, музей активно бере участь у створенні сучасної дослідницької методології. У 1970-х роках відкриті реставраційні майстерні, запущені перші освітні програми. У 1984 році Міністерство культури Греції прийняло рішення про розміщення Музею нумізматики у будівлі Iliou Melathron[1]. З 1994 року відбувається розширення колекцій, розвиваються європейські партнерські програми, у музею з'явився сайт в мережі Інтернет. У 1998 році на першому поверсі Iliou Melathron відкрилася постійна експозиція музею. У 2003 році колекції, бібліотека та обладнання музею були повністю перенесені в нову будівлю. Одночасно з реставраційними роботами на фасаді будівлі, проводилися інфраструктурні поліпшення. Був побудований ліфт для людей з обмеженими можливостями, відкрито кафе в саду музею. Велику увагу було приділено ролі музею в культурному та соціальному житті міста у вигляді лекцій, заходів та освітніх програм. У 2007 році відкриті постійні експозиції на другому поверсі Iliou Melathron.

Будівля музею

В даний час музей розташований в будинку, якмй відомий як «Iliou Melathron» («Палац Іліона»), колишньому особняку археолога Генріха Шлімана.

Колекція

Знайомство з колекцією починається з залу Шлімана, експонати якого присвячені родині самого археолога[2]. Колекція музею містить більше 500 000 об'єктів: монети, медалі, печатки, дорогоцінні камені, книги та документи. На території Греції нерідкі випадки виявлення давньогрецьких, римських, візантійських, середньовічних і сучасних скарбів. Більш 190 тисяч монет поповнили колекцію музею завдяки 670 таким знахідкам. Більш ніж 50 000 монет надійшло з археологічних розкопок в материковій Греції (Аргос, Олімпія, Коринф, Дельфи). Частина експонатів була пожертвувана музею або придбана ним. Найбільш ранні предмети датуються 14 століттям до н. е. Відвідувачам музею представлено низку унікальних колекцій монет з 6-го століття до нашої ери до 5-го століття н. е. Це монети з грецьких полісів елліністичного і римського періодів, основні візантійські і середньовічні колекції із Західної Європи, Сходу та Османської імперії. Музейна бібліотека нараховує 12 000 спеціалізованих видань з історії грошового обігу. При музеї працюють реставраційні майстерні, кафе і магазин.

Галерея

Примітки

  1. THE ILIOU MELATHRON. Архів оригіналу за 10 квітня 2013. Процитовано 17 березня 2015.
  2. Numismatic Museum of Athens, Греция

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.