Ню (фільм)

«Ню» (нім. Nju — Eine unverstandene Frau; інша назва: «Чоловіки або коханці») — дебютний німий німецький фільм 1924 року режисера Пауля Циннера, знятий за п'єсою російського дореволюційного драматурга Осипа Димова в стилі вуличного фільму.

Ню
Nju — Eine unverstandene Frau
Жанр драма, мелодрама
Режисер Пауль Циннер
Продюсер H. H. Wollenbergd
Сценарист Пауль Циннер
На основі п'єси Осипа Димова
У головних
ролях
Елізабет Бергнер, Еміль Яннінгс, Конрад Фейдт, Марія Бард, Margarete Kupferd, Karl Platend, Max Kronertd, Walter Wernerd і Марія Фореску
Оператор Алекс Ґраатк'єр
Реймар Кюнце
Композитор Бруно Шульц
Кінокомпанія Elisabeth Bergner Poetic Film Co.
Rimax-Film A.G.
Дистриб'ютор Universum Film AG
Тривалість 56 хв.
Мова німий
Країна  Веймарська республіка
Рік 1924
Дата виходу 21 листопада 1924
IMDb ID 0015177
Рейтинг IMDb

Сюжет

Заміжня жінка (Елізабет Бергнер) живе забезпечене, спокійне життя. Якось вона помічає, як під вікнами її квартири стоїть незнайомець (Конрад Фейдт) і вдивляється у вікно її спальні. Заінтригована його поглядом і наполегливістю, вона знайомиться з ним, він її спокушає, і героїня йде з дому — і від чоловіка (Еміль Яннінгс) і від сина. Віднині вона живе в прибутковому будинку готельного типу і шалено щаслива. Але скоро її незнайомець-залицяльник пересичується своєю коханкою: вона йому набридає, і він відправляє її додому, до чоловіка. У відчаї вона кидається в річку, а незнайомець тим часом ліниво стежить за тим, як прибиральниця прибирає кімнати, готуючи їх для нового мешканця.

В ролях

 Актор/акторка   Роль 
Елізабет БергнерНю
Еміль ЯннінгсЕхманн
Конрад Фейдтзалицяльник
Марія Барднянька

Література

  • Зигфрид Кракауэр. Глава 10. От бунта к раболепству // От Калигари до Гитлера = From Caligari to Hitler. A Psychological History of the German Film. М. : Искусство, 1977. — 320 с. — 10 000 прим.
  • Беленький И. Лекции по всеобщей истории кино: Годы беззвучия: Кн. 1, Кн.2: Учебное пособие / Отв. редактор В. А. Луков. М. : Гуманитарный институт телевидения и радиовещания им. М. А. Литовчина (ГИТР), 2008. — С. 301-302. — 2000 прим. — ISBN 978-5-94237-032-9.(рос.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.