Нікогосян Армен Володяйович

Армен Володяйович Нікогосян (псевдо «Ангел війни»; нар. 29 грудня 1965, м. Ґюмрі, Вірменія) український нейрохірург, волонтер вірменського походження.

Армен Нікогосян
Народився 29 грудня 1965(1965-12-29) (56 років)
м. Ґюмрі, Вірменія
Громадянство  Україна
Національність вірменин
Діяльність лікар
Учасник Війна на сході України
Нагороди
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня

Життєпис

Закінчив Єреванський державний медичний інститут (нині Єреванський державний медичний університет ім. Мхітара Гераци).

Три з половиною роки пропрацював заввідділення хірургії поліклініки при виробничих підприємствах по контракту з «Газпромом» на півночі Росії. Жив у Сургуті, Тюмені, Салехарді.

На Майдані

Коли в Києві розпочався Майдан, залишив роботу і повернувся додому, порушивши контракт. З того часу став волонтером. Разом із дніпропетровським медиком Віталієм Голубком пропрацював на Майдані три місяці. Спочатку приймав поранених на вул. Грушевського в «Домі книги», а після розгону штабу медичної допомоги «Беркутом» перейшов у Будинок профспілок. Після пожежі організував хірургію в приміщенні вареничної біля готелю «Козацький». Оперував на звичайних обідніх столах.

У зоні АТО

Після стабілізації ситуації на Майдані Армена призначили головлікарем у Межигір'ї, але 1 травня 2014 року він виїхав у зону АТО, під Слов'янськ, із першим сформованим після Майдану батальйоном Національної гвардії.

Дом — это там, где я сейчас, с ребятами, — говорит он, называя ребятами военных и бойцов добровольческих батальонов, которых он опекает. — Когда мне звонят и спрашивают, где я, отвечаю, что дома. И все уже понимают, что дома — значит, на передовой

В Армена Нікогосяна є свій «фірмовий» реанімобіль, який з іншими не сплутати: через весь корпус протягнута стрічка з українською вишивкою із написом «Волонтерська медична служба». Цю машину йому купили, як мовиться, всім «фейсбуком»: на заклик «Народного тилу» люди зібрали близько 15 тисяч доларів, яких вистачило на автомобіль і медичне обладнання[1]. Іншу подібну йому подарували — на ній в особливо гострі моменти протистоянь їздить додаткова бригада медиків.

Всередині волонтерського реанімобіля — прапорці з українською символікою. А сам Нікогосян — у жовто-голубій кепкці з гербом і національною стрічкою. Важко уявити, що з таким «спорядженням» його пропускають бойовики на ДНРівських блокпостах. Поки що Армена жодного разу не брали в полон і ні разу бойовики не перешкоджали в роботі.

На передовій із ним працює водій Ілля і медсестра Альона. Загалом за сім місяців медикам із групи Армена Нікогосяна вдалося врятувати понад 850 осіб[2].

Одним із найвідоміших подвигів лікаря є порятунок 1-го блокпосту в липні 2014. Після атаки терористів та блокування підходів до позицій посту він прорвався на своєму реанімобілі в саме серце бою та, завантаживши в машину 24 десантники, відвіз їх до Ізюмської лікарні.

Носить на шиї дві іконки Божої Матері: одна — від побратимів з Майдану, друга — від бійців 25-го десантного батальйону.

Особисте життя

Живе у Києві. Одружений, виховав двох синів.

Відзнаки

Присвяти

Примітки

Посилання

Зовнішні відеофайли
Хоробрі серця. Воїни, які стали легендами АТО. Армен Нікогосян // 1+1, Сезон 1, Серія 12
Нагороджений орденом «За заслуги» Армен Нікогосян — доктор волонтер з зони АТО // Телеканал 112, 3 листопада 2014
 Інтерв'ю з лікарем із зони АТО Арменом Нікогосяном на YouTube // ДеПо, 9 жовтня 2014
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.