Ніколаус Отто

Нікола́ус Отто (нім. Nicolaus August Otto; 10 червня 1832, Гольцгаузен-ан-дер-Гайде, Таунус 26 січня 1891, Кельн) — німецький інженер та підприємець, винахідник-самоук, винайшов двигун внутрішнього згоряння.

Ніколаус Отто
нім. Nicolaus August Otto
Ніколаус Отто
Народився 10 червня 1832(1832-06-10)
Гольцгаузен-ан-дер-Гайде, Німецький союз
Помер 26 січня 1891(1891-01-26) (58 років)
Кельн, Німецька імперія
Поховання
Мелатенd : 
Громадянство  Німецька імперія
Діяльність інженер, винахідник, підприємець
Галузь технологія
Відомий завдяки винахідник двигуна внутрішнього згоряння
Знання мов німецька[1]
Діти (1) Gustav Ottod
Нагороди

Національна зала слави винахідників США

Honorary doctorate from the Julius Maximilians University of Würzburgd (1882)

Життєпис

Ніколаус Август Отто народився 1832 року в місті Гольцгаузен у Німеччині. Його батько помер, коли Отто був ще дитиною. Майбутній винахідник добре вчився, але в 16 років залишив навчання, щоб знайти роботу. Після закінчення 1848 року училища зайнявся підприємницькою діяльністю. Якийсь час працював у бакалійній крамниці в маленькому містечку, пізніше став клерком у Франкфурті, а потім комівояжером. 1867 року разом з іншим німецьким інженером Ейгеном Лангеном (нім. Eugen Langen) розробив атмосферний двигун. 1876-го Отто використав ідею французького інженера Бо де Роша (фр. Beau de Rochas) щодо чотиритактного циклу роботи двигуна зі стисненням і сконструював досконаліший чотиритактний газовий двигун. 1884 року Отто запропонував електричне запалювання, що дозволило використовувати у двигунах рідке пальне.

Близько 1860 року Отто почув про газовий двигун, нещодавно винайдений Етьєном Ленуаром (фр. Jean Joseph Étienne Lenoir, 1822—1900), перший робочий двигун внутрішнього згоряння, і зрозумів, що цей винахід мав би набагато ширше застосування, якби міг працювати на рідкому паливі. Незабаром Отто спроектував карбюратор, але йому відмовили в реєстрації патенту, бо вже існували схожі пристрої. Він не розчарувався і з ще більшою наполегливістю взявся за вдосконалення двигуна Ленуара. Вже 1861-го він натрапив на ідею принципово нового типу двигуна, що повинен був працювати в чотиритактному циклі, на відміну від примітивного двигуна Ленуара, який працював у двотактному циклі. У січні 1862 Отто виготовив робочу модель свого чотиритактного двигуна, але зіткнувся з труднощами — особливо з запалюванням — при виробництві самого двигуна і відклав цю ідею. Замість неї він зайнявся «атмосферним двигуном», поліпшеною моделлю двотактного двигуна, який працював на газі. Газ створював вакуум, а поршень повертався назад за рахунок атмосферного тиску. Отто запатентував свою розробку 1863 року і незабаром знайшов собі партнера Еугена Ланге, який став його фінансувати. Через місяць після знайомства вони заснували перший завод двигунів у світі, NA Otto & Cie, і продовжували вдосконалювати двигун. 1867 року їх двотактний двигун отримав золоту медаль на паризькому Всесвітньому ярмарку. Після цього торгівля пожвавилася, і прибутки компанії зросли.

1872 року партнери найняли Готліба Даймлера, Gottlieb Wilhelm Daimler, чудового інженера з досвідом в управлінні виробництвом, для допомоги у виготовленні їхнього двигуна. Хоча прибуток від продажу двотактного двигуна був непоганий, Отто не міг випустити з голови задуманий ним спочатку чотиритактний двигун. Він був переконаний, що чотиритактний двигун, що стискає суміш пального і повітря перед займанням, може виявитися набагато ефективнішим, ніж будь-яка модифікація двотактного двигуна Ленуара. На початку 1876 Отто нарешті спроектував поліпшену систему запалення і зміг створити придатний до практичного використання чотиритактний двигун. Перша модель була виготовлена у травні 1876, а патент був отриманий наступного року. Чудові характеристики та ефективність чотиритактного двигуна були очевидні, тож він швидко набув комерційного успіху. За наступні десять років було продано понад 30 тисяч штук, а всі версії двигуна Ленуара вийшли з використання. Німецький патент Отто на його чотиритактний двигун 1886 року обернувся судовим процесом. З'ясувалося, що француз Альфонс Бо де Роша придумав в основному схожий апарат 1862 року і запатентував його. Однак його винахід ніколи практично не використовувався, більше того, де Роша не виготовив жодної моделі. Тож Отто не міг перейняти у нього жодних ідей. Незважаючи на втрату цінного патенту, фірма Отто продовжувала заробляти великі гроші.

Він одружився з Анною Госсі (Anna Gossi) і подружжя мало семеро дітей. Син Густав (Gustav Otto) став літакобудівником.

Помер винахідник 1891 року заможною людиною.

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.