Нікольська церква (Вилкове)

Нікольська церква
45°23′40″ пн. ш. 29°35′50″ сх. д.
Тип споруди старообрядницький храм
Розташування  Україна, Вилкове
Початок будівництва 1907
Кінець будівництва 1913
Належність Російська Православна старообрядницька Церква
Єпархія Київська і всієї України єпархія
Стан пам'ятка культурної спадщини України
Епонім Миколай Чудотворець
Присвячення Миколай Чудотворець
Нікольська церква (Вилкове) (Україна)
 Нікольська церква у Вікісховищі

Нікольська церква (Храм Святителя Миколи Чудотворця) — православний храм єпархії Київської і всієї України (Української архієпископії) Російської православної старообрядницької Церкви в місті Вилкове Одеської області. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Історія

У 1882 році вилківські старообрядці просили про дозвіл на будівництво нової церкви. Це стало можливим завдяки особливому політичному становищу придунайських старообрядців, які користувалися набагато більшою свободою, ніж їхні одновірці в інших регіонах Російської імперії. Бажання побудувати новий храм було обумовлено тим, що старообрядницьке населення Вилкова в останні десятиліття значно зросло і стара Церква Різдва Пресвятої Богородиці не могла вмістити всіх бажаючих. Крім того, стара церква під час повеней була важкодоступна для жителів Ново-Вилкове, заснованого в 1871 році. Це прохання було відхилене бессарабською губернською владою у зв'язку з тим, що будівництво планувалося вести на кошти громадської скарбниці, тобто не тільки на гроші старообрядців[1].

Не дочекавшись дозволу від влади, старообрядці почали будувати церкву самовільно. У 1905 році сенатор Дурново дозволив «побудувати в селищі Ново-Вилкове, на місці недобудованої церкви, нову дерев'яну і для моління з зовнішнім виглядом церкву …». Проте в 1907 році старообрядці починають будівництво не дерев'яної, а кам'яної церкви, яке було закінчено в 1913 році. 3 травня 1913 храм був освячений єпископом Кирилом (Политовим). 6 травня 1913 року бессарабський губернський архітектор М. С. Сероцінський оглянув будову і визнав її відповідною нормам[1].

Під час Другої світової війни і в радянські часи храм не закривався[2].

Примітки

  1. Федорова А. И. История возникновения вилковских старообрядческих церквей и монастыря // Липоване: история и культура русских-старообрядцев. — Одесса, 2008.  Вип. 5. — С. 41—46.
  2. Храм святителя Николы Чудотворца. Вилково. Русская вера. Процитовано 9 грудня 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.