Область Бета

{{#coordinates:}}: недопустима довгота

Область Бета на карті Венери.
Центральна частина області Бета: гора Реї (яскрава область на півночі), гора Тейи (на півдні) і з'єднує їх каньйон Діва — тектонічна западина довжиною 4600 км.
Зруйнований тектонічними процесами кратер Болч (початковий діаметр — 37 км) між горами Реї і Тейи.
Область Бета
Офіційна назва англ. Beta Regio (1979)[1]
Названо на честь бета[1]
Місце розташування V-17d[1]
На небесному тілі Венера[1]
Довжина або відстань 2869 км[2]
 Область Бета у Вікісховищі

Область Бета (лат. Beta Regio) вулканічна височина розміром близько 2500 км на Венері, з центром в 25.3° пн. ш. 282.8° сх. д. / 25.3; 282.8. На радарних знімках виглядає яскравою областю.

Відкриття і назва

Область Бета — одна з перших виявлених деталей поверхні Венери. Її перші зображення були отримані за допомогою радіолокації на довжині хвилі 12,5 см виконаної Роландом Карпентером у 1962 році і Діком Голдстейном у червні 1964 року в Голдстоуні.

Ім'я області Бета походить від даного їй Голдстейном умовного позначення «бета» (β). Воно було затверджено Міжнародним астрономічним союзом у 1979 році. Гори Максвелла, область Альфа й область Бета є трьома винятками з правила, згідно з яким деталі поверхні Венери називаються іменами жінок і богинь.

Опис

Область Бета — один з найбільших вулканічних масивів в Сонячній системі, та, ймовірно, в ній можуть бути діючі вулкани. З цією областю пов'язана позитивна гравітаційна аномалія . Припускають, що область Бета створена мантійним плюмом.

Основні частини області Бета — гора Реї (Rhea Mons) на півночі і гора Тейи (Theia Mons) на півдні. Висота обох перевищує 5 км. Їх перетинає каньйон Діва (Devana Chasma), який простягається і далі на південь.

Вулканічні височини, такі як область Бета, — це великі високогір'я з глибоким нахилом поверхні, розміром понад 1000 км, розділені глибокими жолобами довжиною в 100—200 км. Ці жолоби є прикладами континентальних рифт і свідчать про тектонічну активність поверхні.

Дослідження

22 жовтня 1975 року на північно-східному схилі області Бета (31.7° пн. ш. 291° сх. д. / 31.7; 291) приземлився спускний космічний апарат «Венера-9», який передав знімки та інші дані на поверхню. Породи поверхні виявилися близькими до земних базальтів.

Передані «Венерою-9» знімки області Бета стали першими зображеннями, переданими з іншої планети, в історії людства.

Література

Посилання

  1. Gazetteer of Planetary NomenclatureМіжнародний астрономічний союз.
  2. Gazetteer of Planetary NomenclatureМіжнародний астрономічний союз.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.