Обухівський Валерій Вікторович

Валерій Вікторович Обухівський (*20 лютого 1954, Бишів) — український історик, краєзнавець та громадський діяч. Член Національної Спілки краєзнавців України, засновник і керівник Бишівського історико-краєзнавчого музею, Відмінник народної освіти (1987).

Обухівський Валерій Вікторович
Валерій Обухівський
Народився 20 лютого 1954(1954-02-20) (67 років)
Бишів, Макарівський район, Київська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство  Україна
Національність українець
Діяльність краєзнавець
Alma mater Історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1980)
Посада директор музеюd
Нагороди

Біографія

Народився у селі Бишеві (тепер Фастівського району) Київської області, є вихованцем місцевої школи. В 1980 році закінчив Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю історія. Працював науковим співробітником в Державному історичному музеї. В 1983 році створив і по сьогоднішній день очолює Бишівський історико-краєзнавчий музей, який сертифікований Міністерством освіти та науки України та має звання «Зразковий».

В. Обухівський працює вчителем-методистом історії в Бишівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учасник 6-го з'їзду дослідників голодоморів (керівник Левко Лук'яненко). Делегат V з'їзду вчителів Української РСР (травень 1987 р.) та І Всеукраїнського з'їзду вчителів та працівників освіти (квітень 1992 р.). Кілька років поспіль працював по програмі Міністерства освіти «Викладання Голокосту в середній школі», учасник п'яти Міжнародних конференцій з цієї проблематики, стажувався та отримав диплом в Міжнародному інституті Яд Вашем в м. Єрусалим, Ізраїль.

Досліджує історію рідного краю, невідомі та замовчувані факти, зокрема, визвольного руху, репресій, захоплюється археологією, військовою реконструкцією, керує пошуковою групою по виявленню та встановленню імен воїнів та розшуку їх родичів. Брав участь в обласній конференції Центру творчості дітей та юнацтва з питань патріотичного виховання підростаючого покоління в м. Вишгороді, конференції «Збережемо пам'ять про подвиг», семінарі в музеї-меморіалі «Лютізький плацдарм» с. Нові Петрівці, республіканському фестивалі «Мій рідний край», що проводився на території Києво-Печерської лаври.

Громадська діяльність

Валерій Обухівський — позаштатний кореспондент газети «Макарівські вісті» з 1980-х років. Його статті — про відродження духовності, культури, історичної пам'яті народу. Зокрема, «Замулені джерела», «Ми всі твої діти, моє рідне село», «Історія — великий навчитель», «Моряк трьох флотів», «Життя минає, а пам'ять нетлінна», «Вони були першими», «І в пам'яті і в серці», «На святій землі», «Плекаймо історичні скарби рідного краю», «Лицар волі», «На прикладах історії», «Соловки: далекі і близькі» та багато інших. На початку 1990-х разом з однодумцями започаткував святкування Дня села в Бишеві (храмове свято) та відродження Покровської церкви. Ініціатор відзначення 500-річчя села Бишева.

Валерій Вікторович в складі української делегації двічі брав участь в днях Пам'яті жертв політичних репресій, що проводились в Республіці Карелія та на Соловецьких островах (Біле море).

Член Українського геральдичного товариства (2009), громадської організації «Товариство ветеранів розвідки ВМФ» (2010), Українського фонду пошуку «Пам'ять» (історико-пошуковий загін ім. Д. Погодіна) 2011, Національної спілки краєзнавців України (2011), Київського військово-історичного товариства та «Наша Спадщина» (2012).

Основні публікації

Електронна версія книги «Нариси з історії Макарівського району»

Співавтором краєзнавчої літератури:

  • Ащенко Н.В., Букет Є.В., Нетреба Д.С. Обухівський В.В. та ін.; Упоряд. Букет Є.В. Нариси з історії Макарівського району: До 15-ї річниці Незалежності України. — Київ : «Логос», 2006. — 416 с. — ISBN 966-581-815-5.
  • Ащенко Н.В., Букет Є.В., Нетреба Д.С., Обухівський В.В. та ін. Макарівський район. 85 років. Презентаційний збірник. — Київ : «Український видавничий консорціум», 2008. — 64 с. — ISBN 978-966-8189-66-1.
  • Міста і села України. Київщина / історико-краєзнавчі нариси. - Том 2. — Київ : «Український видавничий консорціум», 2011. — 448 с. — ISBN 978-966-1641-31-9.
  • Огорнутий чарівною красою / поетична збірка до 500-річчя Бишева. — К., 2009. — 44 с.
  • Голодомор 1932–1933 років. Макарівщина пам'ятає. — К., 2012. — 492 с.
  • Питання соціальної взаємодії молоді і ветеранів. — К., 2012. — 119 с.
  • Обухівський В. З історії діяльності Бишівської підпільно-диверсійної організації. // Макарівські історико-краєзнавчі читання: збірник текстів виступів на історико-краєзнавчій конференції (смт Макарів Київської області 25 листопада 2011) — Київ: Видававець О. В. Пугач, 2012. — ISBN 978-966-8359-10-1

Є автором символіки (герб, прапор) Макарівського району, та с. Бишева.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.