Олексій Печерський

Олексій, затворник Печерський (13 століття, Київ) — древньоруський православний святий, чернець Печерського монастиря. Преподобний. Подвизався в Антонієвих печерах в Києві.

Життєпис

Час життя цього святого, як і всіх Печерських святих, що жили під час монголо-татарської навали, можна датувати досить умовно. Також збереглося досить мало відомостей про його життя.

Вперше згаданий на карті Ближніх печер 1703 року. У 1795 році на місці його останнього спочинку позначені мощі «преподобного Олексія, що почиває в затворі» (в 1744 році тут помилково вказано «преподобний Максим затворник», а в 1769-1789 рр. «Святий Максим»).

Не виключено, що саме цього подвижника мав на увазі німецький посол Е. Лясота, коли писав у 1594 році про лаврські печери: «Між іншими, яких я бачив, лежать там св. Денис (думаю, що св. Діонісій), св. Олексій і св. Марк»[1].

В акафісті всім Печерським преподобним про нього сказано:

«Радуйся, Олексіє, бо молитву розумну ти завжди звершував.».

[2]

Мощі

Мощі святого Олексія були віднайдені після 1675 року, на сьогоднішній день спочивають у Ближніх печерах, неподалік мощей Григорія Іконописця.

Пам'ять

Дивіться теж

Джерело

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.