Олімпійський коледж імені Івана Піддубного

Олімпійський коледж імені Івана Піддубного вищий навчальний заклад фізичної культури І рівня акредитації у Києві. Заснований у 1966 році розпорядженням Ради Міністрів Української РСР як Республіканське вище училище фізичної культури. Коледж є базовим закладом для підготовки спортивного резерву для збірних команд України. Заклад державної форми власності у підпорядкуванні Міністерства освіти і науки України, знаходиться за адресою вул. Миколи Матеюка, 4.

вищий навчальний заклад
Олімпійський коледж імені Івана Піддубного
Емблема
Стадіон Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного
Стадіон Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного
50°28′09″ пн. ш. 30°38′23″ сх. д.
Країна  Україна
Місто Деснянський район
Засновано 1966
Акредитація: I рівня
Вебсайт: olimpko.com
Адреса: 02156, Київ, вул. Матеюка, 4

При коледжі є загальноосвітня школа, де навчаються діти з 6 по 11 класи, де проходять програму загальноосвітньої школи й поєднують із заняттями спортом (12 видів). Після закінчення школи учні мають можливість вступу до цього ВНЗ, якщо вони входять до складу збірної команди України або є переможцями чемпіонатів та першостей України з виду спорту, яким займаються.

Училище має відділи: футболу, легкої атлетики, спортивної гімнастики, фехтування, художньої гімнастики, плавання, синхронного плавання, дзюдо, вільної боротьби, боксу, акробатики, велоспорту, настільного тенісу. Училище має: приміщення навчального та спального корпусів, 5 футбольних полів, футбольний манеж, 2 спортзали для фехтування, спеціалізований зал для спортивної гімнастики, легкоатлетичний манеж, стадіон з легкоатлетичними доріжками, плавальний басейн.

За роки свого існування училище підготувало 23 чемпіонів Олімпійських ігор, 192 чемпіонів світу і Європи, 45 заслужених майстрів спорту, понад 2000 майстрів спорту. В ньому навчається понад 500 учнів. 13 вихованців училища були членами збірної команди України на Олімпійських іграх 1996 в Атланті (4 з них стали призерами ігор зі спортивної гімнастики та легкої атлетики), 27 вихованців — на Олімпійських іграх 2004 в Афінах (6 з них стали бронзовими призерами з фехтування та художньої гімнастики).

Серед випускників училища: чемпіони світу з легкої атлетики Жанна Пінтусевич і Олександр Багач, чемпіони Європи та світу з фехтування Наталія Конрад і Володимир Лукашенко, олімпійські чемпіони Вадим Гутцайт та Олександра Тимошенко, чемпіонки світу з художньої гімнастики Тамара Єрофеєва та Ганна Безсонова, абсолютна чемпіонка Європи зі спортивної гімнастики Аліна Козіч, переможець першості Європи з фехтування Юрій Приходько, срібний призер першості світу з фехтування Василь Калинський.

Зміна назв та типу закладу

Республіканська спеціалізована школа-інтернат спортивного профілю у місті Києві.
(Розпорядження Ради Міністрів Української РСР від 07. 07.1966 року № 782-р)

Республіканське училище олімпійського резерву.
(Наказ Міністерства народної освіти УРСР від 24.04.1990 року № 88)

Республіканське училище фізичної культури.
(Наказ Міністерства народної освіти від 16 червня 1992 року № 42)

Республіканське вище училище фізичної культури.
(Наказ Міністерства освіти України від 27 листопада 1992 року № 197)

Олімпійський коледж імені Івана Піддубного.
(Наказ Міністерства освіти і науки України від 24 липня 2015 № 812)

Література

  • Вакулишин С., Василенко Л. Деснянський район: Із глибини століть — у сьогодення. — Довідково-інформаційне видання. — Київ, 2006. — С. 96.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.