Олімпійські чемпіони (Крайстчерч)

Крайстчерч — третє найбільше місто в країні й один із спортивних центрів Нової Зеландії. Стаття наводить список олімпійських чемпіонів із цього міста.

Деякі олімпійці-нечемпіони

Серед уродженців Крайстчерча першим наблизився до здобуття медалі Альберт Ровленд — на Олімпійських іграх 1908 року він фінішував 5-им у ходьбі на 3500 метрів[1]. На той час новозеландські змагуни представляли команду Австралазії.

Уродженка міста Аннеліз Коберґер, німкеня за походження, стала першою представницею Південної півкулі, яка здобула медалі в Зимових Олімпійських іграх (срібло в слаломі 1992).

Неролі Ферголл — перша особа з параплегією (паралічем обох ніг), яка взяла участь в Олімпійських іграх. Вона виступала в інвалідному візку й посіла 35-те місце в стрільбі з лука на турнірі 1984 року.

Список чемпіонів

Рік Змагун Вид змагань Коментар
1956 Пітер Мандер і Джек Кропп вітрильний спорт, клас «Фін», двійки, чоловіки представники яхт-клубу в Крайстчерчі[2]
1972 Атол Ерл, Джон Гантер, Ґері Робертсон академічне веслування, вісімка, чоловіки Ерл і Гантер — уродженці міста, Робертсон працював у Крайстчерчі[3]
1976 Алан Чесні, Баррі Мейстер, Селвін Мейстер, Пол Акерлі, Артур Боррен, Джон Крістенсен, Тоні Інесон хокей на траві, чоловіки представляли команду Університету Кентербері, крім Чесні — він виступав за клуб із Гервуда, передмістя Крайстчерча[4]
1984 Кріс Тіммс вітрильний спорт, Multihull Mixed уродженець міста
2012 Натан Коен академічне веслування, двійка, чоловіки уродженець міста[5]

Примітки

  1. Albert Rowland 1885 - 1918
  2. Boats and Personalities › Jest (New Zealand R Class)
  3. Gary Robertson (НОК Нової Зеландії) (англ.)
  4. Alan Chesney (НОК Нової Зеландії) (англ.)
  5. Finishing power wins gold for double scullers

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.