Осока Ляхеналя

Осока Ляхеналя[1], осока Лахеналя[2] (Carex lachenalii) — вид багаторічних кореневищних трав'янистих рослин родини осокові (Cyperaceae).

Осока Ляхеналя
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Однодольні (Monocotyledon)
Клада: Комелініди (Commelinids)
Порядок: Тонконогоцвіті (Poales)
Родина: Осокові (Cyperaceae)
Рід: Осока (Carex)
Вид:
Осока Ляхеналя (C. lachenalii)
Біноміальна назва
Carex lachenalii
Синоніми

Carex bipartita auct. nonn.
Carex lagopina Wahlenb.
Carex tripartita All.

Опис

Кореневища короткі. Стебла запушені, до 20 (30) см, із закругленими кутами, при основі зі світло-бурими піхвами. Листки сіро-зелені, плоскі, 1–2 мм завширшки, коротші стебел. Суцвіття щільне, головчасте, складається з 3–5 зближених колосків (верхні квітки в колоску жіночі, нижні — чоловічі), 0,7–1,2 см завдовжки. Мішечки яйцеподібні, бурувато-зелені, 2.5–3.3 мм, з дзьобом 0.5–0.8 мм. Приймочок 2. Сім'янки від світло-коричневого до середньо-коричневого, еліптичні, 1,2–1,5 × 1 мм, від матових до злегка глянсових. 2n = 58, 62, 64. Розмножується насінням і вегетативно.

Поширення

Це біполярний бореальний вид, поширений у помірному й субарктичному поясах у північній півкулі й у Новій Зеландії. Поширення набагато ширше в північній півкулі, де вид, імовірно, виник. Цей вид трапляється в арктичній і альпійській тундрі, луках, лукопасовищних угіддях, ярах, пустках, нерівних схилах, моренах, а також у різних прибережних і водно-болотних формаціях, як от торфовища, болота, моховиті береги струмків і озер. Доступний для продажу для ролі критої декоративної рослини.

В Україні трапляється у Карпатах, в альпійському поясі Чорногори та Свидівця. Адм. регіони: Ів, Зк. Природоохоронний статус виду: Зникаючий. Охороняють в Карпатському БЗ та Карпатському НПП.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.