Комелініди

Комелінідиклада однодольних покритонасінних яка містить 4 порядки. Комелініди є єдиною неформально названою кладою однодольних за системою APG IV. Решта однодольних — парафілетичні. Назва «комелініди» походить від назви роду комеліна (Commelina)[2].

Комелініди
Dactylis glomerata
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Однодольні (Monocotyledon)
Клада: Комелініди (Commelinids)
Порядки
Різноманіття[1]
4 порядки, 29 родин, ≈ 24500 видів
Вікісховище: Commelinids

Особливості

Спільними ознаками (синапоморфіями) комелінідів є переважно анатомічні особливості: ферулова кислота, що відбиває УФ, знаходиться в клітинних стінках, наявний кутикулярний віск. В епідермальних клітинах, але також і в інших тканинах, характерними є силікатні включення[1].

Таксономія

Історія

Комелініди були виокремлені в 1967 році Арменом Тахтаджаном, який назвав їх Commelinidae і призначив як підклас Liliopsida (однодольних)[3]. Однак, випустивши свою систему класифікації 1980 року, Тахтаджан об'єднав цей підклас у більший і більше не розглядав його. Назва також використовувалася в системі Кронквіста 1981 року. У рамках систем APG не використовуються офіційні ботанічні назви вище рангу порядку. Зараз комелініди є добре підтримуваною кладою однодольних; вона була визнана в усіх чотирьох системах класифікації APG, які містять по суті ті самі рослини.

Кладограма

Arecales

Poales

Commelinales

Zingiberales

Примітки

  1. Stevens P. F. (2017). Commelinids. Angiosperm Phylogeny Website. Процитовано 30.12.2020.
  2. Commelina // Словник українських наукових і народних назв судинних рослин / Ю. Кобів. — Київ : Наукова думка, 2004. — 800 с. — (Словники України). — ISBN 966-00-0355-2.
  3. Тахтаджян А. Л. Система и филогения цветковых растений. — Москва, Ленинград : Наука, 1966. — 611 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.