Острів (фільм, 2000)

«Острів» (кор. ) — південнокорейський фільм 2000 року, режисером і сценаристом якого є Кім Кі Дук. Цей фільм став п'ятим у його кар'єрі та першим, який отримав широку популярність в інших країнах. Фільм містить сцени насильства, які були негативно сприйняті глядачами під час прем'єри на 57-му Венеціанському кінофестивалі.

Острів
кор.
кор. Seom
кор. Sǒm
Жанр драматичний фільм[1] і фільм-трилер[1]
Режисер Кім Кі Дук[1][2]
Продюсер Lee Eund
Сценарист Кім Кі Дук
У головних
ролях
Suh Jungd, Kim Yu-seokd, Cho Jae-hyund, Seo Wond[2], Jang Hang-seond, Yun Hui-wond, Kim Yeo-jind і Пак Сон Хіd
Дистриб'ютор CJ Entertainmentd, Netflix і FandangoNow
Тривалість 90 хв.
Мова корейська
Країна  Південна Корея
Рік 2000
IMDb ID 0255589

Головні ролі у фільмі виконують Со Джон та Кім Юсок. Їхні герої — нетипова закохана пара, які полюбили один одного, незважаючи на незвичайні перешкоди.

Сюжет

Хіджін (Со Джон) — німа господиня кількох плавучих будиночків на озері, де її гості займаються риболовлею. На ній лежить вся турбота про клієнтів, також вона перевозить людей на берег і назад, продає їм їжу, поставляє повій, а іноді надає сексуальні послуги сама. Хьонсік (Кім Юсок), колишній поліцейський, переховується від закону і поселяється в одному з будиночків Хіджін, і між ними починає розвиватися дивний зв'язок. Хіджін цікавиться минулим Хьонсіка і починає піклуватися про нього, рятуючи від двох спроб самогубства. Після того, як Хьонсік став свідком двох вбивств, він хоче покинути курорт, але Хіджін, що володіє єдиним човном, не відпускає його і не дає відплисти самостійно. Потім Хьонсік рятує Хіджін від самогубства.

Критика

Як і багато інших фільмів Кім Кі Дука, «Острів» був погано сприйнятий в Південній Кореї[3]. Однак фільм демонструвався на декількох кінофестивалях, й став одним з перших корейських фільмів, які брали участь в конкурсі на Венеціанському кінофестивалі. Під час перших переглядів деяких глядачів нудило, інші непритомніли[4]. Під час фестивалю фільм був окремо відзначений NETPAC.

У своєму огляді Роджер Еберт, котрий переглянув фільм на фестивалі Sundance Film Festival 2001, похвалив операторську роботу, зазначивши, що «це один з найбільш чорнушних і нудотних фільмів, навіть описи в даному огляді можуть здатися надмірними»[5]. Юрій Гладильщиков («Підсумки») через велику кількість шокуючих сцен порівнював «Острів» з японським фільмом Кінопроба[6].

У Росії фільм демонструвався на 6-му кінофестивалі «Образи любові» в 2001 році[7], де отримав спеціальне згадку «за найбільш шокуюче кохання»[8].

Успіх фільму на фестивалях дозволив збільшити аудиторію кінострічки в декількох країнах, виходячи у все більш широкий прокат, незважаючи на те, що він відноситься до категорії артгаус.

Фільм містить кілька жорстоких сцен, зокрема, у деяких критиків і глядачів викликали огиду дві сцени зі спробою самогубства рибальськими гачками. Також фільм містить кілька епізодів, в яких показано жорстоке поводження з тваринами; режисер стверджує, що сцени не постановочні .

Примітки

  1. http://www.imdb.com/title/tt0255589/
  2. http://stopklatka.pl/film/seom
  3. Darcy Paquet's review at koreanfilm.org, retrieved October 13, 2006.
  4. Review of The Isle at timeout.com, retrieved October 13, 2006.
  5. Roger Ebert's review at suntimes.com Архівовано 23 жовтня 2012 у Wayback Machine., January 21, 2003, retrieved March 11, 2006.
  6. Дикий, дикий ист. Итоги №50 / 236. 12 грудня 2000. Процитовано 6 січня 2015.
  7. В рамках проводящегося в Москве фестиваля "Лики любви" сегодня вечером демонстрируется корейский фильм "Остров". Эхо Москвы. 17 січня 2001. Процитовано 6 січня 2015.
  8. Завершился шестой московский международный кинофестиваль "Лики любви". Лента.ру. 24 січня 2001. Архів оригіналу за 7 січня 2015. Процитовано 6 січня 2015.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.