Отто Ніколаї

Отто Ніколаї (нім. Carl Otto Ehrenfried Nicolai, 9 червня 1810, Кенігсберг 11 травня 1849, Берлін) німецький композитор і диригент, найбільш відомий своєю комічною оперою «Віндзорські пустунки» за однойменною комедією Шекспіра.

Отто Ніколаї
Основна інформація
Дата народження 9 червня 1810(1810-06-09)[1][2][…]
Місце народження Кенігсберг, Королівство Пруссія[1]
Дата смерті 11 травня 1849(1849-05-11)[1][2][…] (38 років)
Місце смерті Берлін, Королівство Пруссія[1][3]
Поховання
Dorotheenstadt cemetery IId : 
Громадянство Німеччина
Віросповідання лютеранство
Професії композитор, піаніст, диригент, співак, музичний режисер
Вчителі Карл Фридріх Целтер
Відомі учні Теодор Куллак
Жанри опера
 Файли у Вікісховищі
Отто Ніколаї

Біографія

Отто Ніколаї народився в сім'ї Кенігсберзької музиканта і після отримання початкової музичної освіти від батька був відправлений у 1827 році для продовження навчання в Берлін, де навчався до 1830 року в Берлінській співочій академії у Карла Фрідріха Цельтера і Бернгарда Клейна, а потім почав в ній роботу, але в 1833 був направлений органістом в каплицю прусського посольства в Римі, де стажувався у Джузеппе Баїнь і зазнав впливу сучасних йому композиторів, а також Палестрини.

У червні 1837 році Ніколаї переїхав у Відень, де став помічником Конрадина Крейцер, капельмейстера театру Кернтнертор, однак наступного році повернувся до Риму, де зосередився на написанні опер. Ніколаї спочатку повинен був стати автором опери «Набукко», але відмовився від роботи, і вона була передана Джузеппе Верді[4]. У 1841 році Ніколаї був запрошений на посаду керівника Придворної опери у Відні, в 1842 році організував з числа її працівників Віденський філармонічний оркестр для проведення симфонічних концертів

У 1844 році після відходу Мендельсона Ніколаї був запрошений на посаду капельмейстера Берлінського кафедрального собору, однак остаточно переїхав до Берліна тільки в 1848 році.

У 1849 році через два місяці після прем'єри «Віндзорських пустунки» Ніколаї був призначений керівником Берлінської опери, а ще через два дні обраний членом Прусської королівської академії мистецтв, проте в той же день раптово помер від інсульту.

У своїй творчості Ніколаї використовував досягнення сучасної йому італійської музики, працюючи в основному в руслі німецької романтичної традиції.

Список творів

Опери

Інше

  • Симфонія ре мажор (1831)
  • Різдвяна увертюра для симфонічного оркестру на тему хоралу «Vom Himmel Hoch»
  • Увертюра для симфонічного оркестру і хору на тему хоралу «Ein Feste Burg» до 300-річчя Кенігсберзького університету (1843)
  • Меса в тональності ре (1835)
  • Псалми для хору соло
  • Пісні

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.