Пакіцет

Пакіцет (лат. Pakicetus, «пакистанський кит») — вимерлий хижий ссавець, що відноситься до археоцетів. Один з найдавніших з нині відомих попередників сучасного кита, що жив приблизно 48 млн років тому і пристосувався до перших спроб пошуку їжі у воді.

Пакіцет
Період існування: ранній еоцен, 52–48 млн р. т.
Художнє відтворення
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Парнокопитні (Artiodactyla)
Інфраряд: Китоподібні (Cetacea)
Родина: Pakicetidae
Рід: Pakicetus
Gingerich & Russell, 1981
Типовий вид
Pakicetus inachus
Species
Вікісховище: Pakicetus

Pakicetus inachus датується пізнім іпром, але деякі експерти визнають, що він може датуватися раннім лютетом. Цей первісний «кит» залишався ще земноводним, як сучасний тюлень.
Являє собою тонконогого звіра з крихітними копитцями на пальцях. Мав потужні щелепи, близько посаджені очі і м'язистий хвіст. Жив неподалік водойм.

Скелет пакіцетуса
Викопні рештки Pakicetus (за: Thewissen et al., 2001)

Основною особливістю пакіцета є те, що його гомілкові кістки найбільше нагадують кістки свиней, овець і бегемотів. Черепні ж кістки дуже схожі на аналогічні кістки китів.

Американський палеонтолог Ханс Тевіссена з Огайського університету відшукав череп, що нагадував своєю формою череп кита, а також фрагменти хребта та ніг (формація Кулдана з Пакистану).

Пакіцетиди — це найдавніші з усіх відомих археоцетів. Крім пакіцета, ця родина включала іхтіолестеса (Пакистан, початок еоцену) і налацета (також близький родич пакіцета, розміром приблизно з вовка).

Посилання

Череп пакіцетуса.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.