Палубна авіація
Па́лубна авіа́ція (також палубне лету́нство, літаконосі́йне лету́нство[1], корабельна авіація, авіаносна авіація) — складова частина морської авіації Збройних сил деяких країн світу, що базується на кораблях (авіаносцях) і є їх озброєнням.
Корабельна авіація має у складі бойові літаки і вертольоти, що базучись на кораблях і допоміжних суднах застосовуються у видалених районах світового океану, що знаходяться за межами досяжності авіації берегового базування.
Основну частину корабельної авіації складає палубна авіація. Крім того, в неї входять літаки і вертольоти різних типів, створені або пристосовані для зльоту з кораблів, що не мають польотних палуб.
Палубна авіація включає палубні літаки: штурмовики, винищувачі, протичовнові, розвідувальні, далекого радіолокаційного стеження, радіоелектронної боротьби, заправники та інші, а також вертольоти (протичовнові, транспортні і іншого призначення) і БПЛА.
Див. також
Посилання
Відео
- авиа́ция // Російсько-український словник для військовиків / А. Бурячок [та ін.]; відп. ред. Д. Гринчишин. — Київ: Варта, 1995. — С. 26. — 384 с. — ISBN 5-7707-7108-9.