Пальмовик

Назва

Українська назва «пальмовик» (а також англійська «Palmchat», російська «пальмовый чекан», польська «Palmowiec» тощо) відображає його стійкий зв'язок з пальмами, на яких птах годується, ночує та гніздиться.

Опис

Тіло завдовжки до 18 см. Верхня сторона тіла сірувато-оливкова з зеленим нальотом на крилах. Низ білуватий з темними поздовжніми смугами. Голова темно-коричнева.

Поширення

Ендемік острова Гаїті та двох дрібних островів Саона і Гонав, де є досить поширеним видом. Населяє пальмові савани або інші відкриті ділянки з поодинокими деревами. Часто трапляється у міських парках і садах. У гори піднімається до 1500 м над рівнем моря.

Спосіб життя

Будує великі (до 1 м в діаметрі) суспільні гнізда, розташовуючи їх високо на пальмах, в основі їхнього листя. У будівництві гнізда беруть участь 20-30 пар, при цьому кожна пара має окреме гніздове приміщення, вхід в яке знаходиться внизу. В горах, де немає пальм, гнізда рідко будуються більш ніж двома парами. У кладці 2-4 яйця, вони білі з пурпурно-сірими плямами. Час гніздування березень - червень. Після закінчення розмноження птахи користуються своїми гніздами як нічним притулком. Харчуються фруктами і плодами, квітами деяких дерев.

Примітки

  1. BirdLife International (2012). Dulus dominicus: інформація на сайті МСОП(версія 2013.2) (англ.) 26 листопада 2013
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.