Пам'ятник Владиславу Городецькому (Київ)

Пам'ятник Владиславу Городецькому — пам'ятник у Києві на честь архітектора Владислава Городецького; розташовується в Пасажі на тротуарі поруч із будинком (Хрещатик, 15).

Пам'ятник Владиславу Городецькому

50°26′51″ пн. ш. 30°31′29″ сх. д.
Тип пам'ятник
Країна  Україна
Розташування Київ, вул. Хрещатик, 15 (Пасаж)
Архітектор В. Скульський
Скульптор В. Щур, В. Сівко
Матеріал бронза, граніт
Засновано 2004
Встановлено 2004
Ідентифікатори й посилання
Пам'ятник Владиславу Городецькому (Київ) (Київ)

 Пам'ятник Владиславу Городецькому у Вікісховищі

Владислава Городецького вважають одним із засновників і найвизначніших представників школи київського модерну. Архітектор жив і працював в Києві протягом 30 років, став безпосереднім учасником забудови міста, створюючи проекти багатьох будинків;[1] серед них визначні пам'ятки: будівля теперішнього Національного художнього музею України (1899), караїмська кенаса (1900), Будинок з химерами (1903), Миколаївський костьол (1909) тощо.

Пам'ятник митцю в Пасажі був відкритий навесні 2004 року за підтримки меценатів. Автори — скульптори Володимир Щур, Віталій Сівко і архітектор Володимир Скульський.

Опис

Владислав Городецький зображений сидячи за столиком у кафе, тримаючи в правій руці чашку кави. Ретельно відтворена зовнішність митця та деталі одягу — крислатий капелюх на голові, просторий сюртук. Деталі композиції розповідають про стиль епохи, в якій жив архітектор — це круглий стіл на трьох вигнутих ніжках, два віденські стільці, на одному з яких сидить Городецький, другий стоїть навпроти нього. На столику лежить книга під назвою «В. Городецький. В джунглях Африки. Щоденник мисливця», в якій архітектор описав свої пригоди в Африці.

Скульптурна композиція розміщена на пласкому бронзовому плінті і на невисокому прямокутному гранітному постаменті, на якому вирізьблено стилізований під факсиміле напис «Архітектор Городецький». На плінті, біля ніг постаті архітектора, розміщений бронзовий картуш з написом, в якому зазначено мецената спорудження пам'ятника — «Діамантбанк», трохи далі — імена його авторів. На другому картуші на лівому боці постаменту — напис про те, що пам'ятник встановлено за підтримки Олександра Омельченка (в той час — Київського міського голови).

Цікаві факти

  • У чашці, яку тримає Городецький, в бронзі відтворена кавова пінка.[2]

Примітки

  1. Пам'ятник Владиславу Городецькому // Kievtown.net
  2. Пам'ятник Владиславу Городецькому // персональний сайт Володимира Щура

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.