Пам'ятник Малюки, що пускають кораблики (Київ)

Пам'ятник «Малюки, що пускають кораблики» або «Малюки, засновники Києва»  — розташований у Києві, на Поштовій площі. Автор композиції художник-скульптор Журавель Володимир Миколайович, який відомий киянам, як творець пам'ятника Анатолія Кузнєцова на Куренівці, пам'ятника Іллі Муромцю в парку «Муромець» та пам'ятника Ігорю Сікорському у міжнародному аеропорту «Київ» ім. І. Сікорського. Архітектор — Селіванов Олег Володимирович, графічний дизайнер —Топольський Станіслав Олегович. Основу композиції складають три фігури хлопчиків, які є прообразами легендарних братів-засновників Києва Кия, Щека і Хорива. Діти граються корабликами на стилізованій карті Києва, у декількох метрах знаходиться бронзова лавка, на якій сидить маленька дівчинка, прообраз сестри Либідь.

Пам'ятник "Малюки, що пускають кораблики"

50°27′13″ пн. ш. 30°31′01″ сх. д.
Країна  Україна
Розташування Київ Поштова площа
Архітектор Селіванов Олег Володимирович
Скульптор Журавель Володимир Миколайович
Матеріал бронза, латунь
Встановлено 6 травня 2017[1]
Ідентифікатори й посилання
Пам'ятник Малюки, що пускають кораблики (Київ) (Україна)

Історія скульптури

Пам'ятник офіційно відкрили — 6 травня 2017 року.

Композиція була створена за підтримки мера Києва Віталія Кличка, меценатом виступила Тетяна Балясна[2][3].

Володимир Журавель ділиться історією створення композиції, наглошуючи, що задум виник після того, як його батько, відомий художник Микола Журавель, попросив виліпити скульптуру півторарічного брата Михайла[4].

Батько запропонував, щоб скульптура братика стала моєю другою дипломною роботою. Я зробив кілька варіантів фігури, і це наштовхнуло мене на думку створити групову композицію, персонажами якої були б малюки. Обговорив цей план з батьком, і виникла ідея показати легендарних засновників Києва в образах маленьких дітей. Вирішили, що вони будуть пускати паперові кораблики по карті столиці.

— зазначив Володимир Журавель.

За задумом автора, існує три рівня сприйняття цієї композиції:

  • Діти, які просто граються, пускаючи кораблики.
  • Історичний, малюки-засновники Києва, прообраз легендарних братів: Кия, Щека, Хорива і їхньої сестри Либідь.
  • Сакральний, образ космічних дітей.

4 грудня 2017 року була виявлена крадіжка частини скульптури, а саме кораблики, які знаходилися в руках у Щека та Хорива, а також фрагмент карти Києва. Злочинець затриманий.[5]

В грудні 2018 року скульптури малюків вдягнули у зимовий одяг[6].

Галерея зображень

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.