Папян Асмік Арутюнівна

Асмік Арутюнівна Папян (вірм. Հասմիկ ՊապյանՀասմիկ Պապյան; нар. 1961) — радянська і вірменська оперна співачка. Газета The Washington Post назвала її «кращою живою Нормою».[1]

Папян Асмік Арутюнівна
Основна інформація
Дата народження 2 вересня 1961(1961-09-02) (60 років)
Місце народження Єреван, Вірменська РСР, СРСР
Громадянство СРСР, Вірменія і Австрія
Національність вірмени
Професії оперна співачка, музикантка, скрипалька
Освіта Єреванська державна консерваторія імені Комітаса
Співацький голос сопрано
Жанри опера
Нагороди
 Файли у Вікісховищі

Біографія

Народилася 2 вересня 1961 року в Єревані, Вірменська РСР.

У 1982 році закінчила Єреванську державну консерваторію імені Комітаса по класу скрипки, а в 1985 році — вокальний факультет (керівник М. А. Арутюнян).

Професійну кар'єру Асмік Папян починала в Єреванському оперному театрі опери та балету імені Спендіарова. Виступала в СРСР і за кордоном. У 1993 році, після перемоги на кількох міжнародних конкурсах, була запрошена до Боннського оперного театру.

Асмік Арутюнівна виконала безліч оперних ролей у багатьох театрах світу, серед яких: Донна Анна в «Дон Жуані», Рахіль в «Жидівка», Леонора в «Силі долі», Абігайль в «Набукко», Ліза в «Піковій дамі» і головні партії в «Тосці» та «Аїді» у Віденській державній опері; Абігайль в «Набукко» в міланській Ла Скала, роль Аїди в барселонському Театр дель Лісеу; Матильда у «Вільгельмі Телле» і Ліза в «Піковій дамі» в паризькій Опері Бастилії; Аїда, Норма, леді Макбет і Леонори в «Трубадурі» в нью-йоркській Метрополітен-опері. Окрасою репертуару співачки є партія Норми в «Нормі» Вінченцо Белліні, яку вона виконувала в багатьох містах Європи та США.

За час своєї артистичної кар'єри Асмік Папян виступала з видатними диригентами і багатьма світовими оперними зірками.

В даний час співачка живе у Відні і виступає на сцені Віденської державної опери і Метрополітен-опери. Періодично буває з концертами на своїй батьківщині.[2]

Заслуги

  • Асмік Папян була призначена культурним послом Вірменії в світі за її внесок у розвиток вірменської культури.
  • Удостоєна звання Народної артистки Вірменії в 2004 році.
  • У 2005 році за ініціативою Католікоса всіх вірмен Гарегіна II була нагороджена орденом «Святі Саак і Месроп».

Примітки

  1. Joy, Negar (2003). Diva with a Heart Supports Women in Armenia. Washington, D.C.: Armenian American Cultural Association. Архів оригіналу за 29 квітня 2014. Процитовано 10 вересня 2013.(англ.)
  2. Несравненная Асмик Папян вернется на родину для исполнения оперы Пуччини «Тоска». Архів оригіналу за 23 квітня 2016. Процитовано 29 березня 2018.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.