Партія реформ Естонії

Партія реформ Естонії (ест. Eesti Reformierakond) — право-ліберальна партія в Естонії. Партія є членом Ліберального Інтернаціоналу (у якому була спостерігачем в період 1990-1996 років), а також членом європартії Альянс лібералів і демократів за Європу.

Партія реформ Естонії

ест. Eesti Reformierakond
Країна  Естонія
Голова партії Андрус Ансип
Засновник Сіім Каллас
Дата заснування 18 листопада 1994
Штаб-квартира Таллінн
Ідеологія правоцентризм
лібералізм пан'європеїзм
Членство в міжнародних організаціях Ліберальний інтернаціонал
Альянс лібералів і демократів за Європу
Кількість членів  12 972
Місць у Рійгікогу
34 / 101
Місць у Європарламенті
2 / 6
Офіційний сайт reform.ee

Партії належить 31 місце в Рійгікогу (естонському парламенті). Її головою є Андрус Ансіп. Партія Реформ брала участь у коаліціях кілька разів: з 1995 по 1997 із неіснуючою на сьогоднішній день Естонською коаліційною партією, з березня 1999 по грудень 2001 в трьохпартійному уряді з Союзом Вітчизни і Партією поміркованих Естонії, з січня 2002 по березні 2003 з Центристською партією і, нарешті, з березня 2003 по березень 2005 з партією Res Publica і Народним союзом. З 2007, коли партія отримала 27,8 % голосів на парламентських виборах, вона правила спільно з національно-консервативною партією Союз Вітчизни і Res Publica (IRL) і соціал-демократами, а з літа 2009, спільно з IRL. Андрус Ансип є прем'єр-міністром Естонії з квітня 2005 року. Крім нього в уряд входить кілька інших членів партії, включаючи Урмаса Паета.

У Європарламенті представлена ​​одним депутатом — Вільєю Савісаар-Тоомаст.

Ідеологія Партії реформ заснована на працях ліберально-консервативних і ліберальних економістів (Фрідріха фон Гаєка і Мілтона Фрідмана). Партія реформ брала участь у більшості урядових коаліцій в Естонії, будучи безперервно в уряді з 1999 року, тому її вплив на політичне життя країни значний, особливо враховуючи дружню до бізнесу економічну політику Естонії і консервативну податкову систему.

На парламентських виборах 2011 року партія отримала 28,6 % голосів і 33 місця в Рійгікогу.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.