Передовий загін

Передови́й загі́н — тимчасово визначений підрозділ (частина, з'єднання), що висилається від загальновійськової частини (з'єднання, об'єднання) у бік противника. На марші, у ході зустрічного бою та наступу передовий загін може висилатися для дій попереду авангарду в цілях випередження противника в захваті вигідних рубежів і забезпечення розгортання своїх військ, опанування важливих населених пунктів, вузлами доріг, гірськими перевалами, плацдармами і утримання їх до підходу головних сил; в обороні — для ведення бойових дій в смузі забезпечення з метою послабити угрупування противника і встановити його задум. Дії передового загону можуть підтримуватися авіацією та артилерією.

За часів Другої світової війни до складу передового загону виділялися танкові, стрілецькі підрозділи і частини, артилерія, підрозділи інженерних військ та військ зв'язку. Видалення передового загону від авангарду або головних сил становило до декількох десятків кілометрів в залежності від обстановки. Передовим загоном називають також частину морського десанту, призначену для захвату і утримання плацдарму і забезпечення висадки головних сил десанту.

Див. також

Література

  • Радянська військова енциклопедія. «ОБЪЕКТЫ — РАДИОКОМПАС» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. Огарков — председатель. — М. : Воениздат, 1978. — Т. 6. — С. 282. — ISBN 00101-223. (рос.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.