Петренко Олександр Дем'янович

Олександр Дем'янович Петренко (*15 лютого 1955) — український учений-лінгвіст. Доктор філологічних наук, професор. Академік АН ВШ України з 2002 р.

Петренко Олександр Дем'янович
Народився 15 лютого 1955(1955-02-15) (66 років)
Сімферополь, Українська РСР, СРСР
Країна  СРСР
 Україна
 Росія
Діяльність філолог, викладач університету
Галузь філологія
Alma mater ТНУ (1977)
Науковий ступінь доктор філологічних наук (1999)
Вчене звання професор
Науковий керівник Прокопова Лариса Іванівна
Знання мов російська
Заклад ТНУ і КФУd
Нагороди

Біографія

Народився у Сімферополі, закінчив СімфДУ ім. М. Фрунзе у 1977 р. і відтоді працює в університеті (нині — Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського). З 1992 р. керує кафедрою німецької філології і є деканом факультету іноземної філології ТНУ ім. В. І. Вернадського. З 2006 р. обраний на посаду завідувача кафедри теорії та практики перекладу і соціолінгвістики. Захистив дисертації: на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у 1986 р. у КДУ ім. Т. Шевченка, на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук у КНУ ім. Т. Шевченка у 1999 р. за спеціальністю «германські мови»; у 2000 р. присвоєно звання професора. Читає лекції з теорії мовознавства, історії лінгвістичних вчень, теоретичної фонетики, вступу до германського мовознавства, історії німецької мови, соціолінгвістики, стилістики, зокрема в університетах Німеччини (Лейпциг, Бохум, Нюрнберг, Гамбург, Гейдельберг, Ессен). У 1993—2001 рр. працював професором інституту іноземних мов Рурського університету в м. Бохум (Німеччина, федеральна земля Північний Рейн — Вестфалія).

Наукова діяльність

Сфера наукових інтересів охоплює проблеми фонетики і фонології, соціальної лінгвістики, психолінгвістики, фоностилістики, соціофонетики, теорії мовознавства. Керівник наукової теми «Соціолінгвістична варіативність у мові та мовленні», яка розробляється на факультеті іноземної філології ТНУ ім. В. І. Вернадського. Автор понад 100 наукових робіт.

Член спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій в Інституті філології КНУ ім. Т. Шевченка та Донецькому національному університеті, член Державної акредитаційної комісії та науково-методичної комісії МОН України.

За підсумком багаторічної наукової і педагогічної роботи нагороджений Почесною грамотою Ради Міністрів Автономної Республіки Крим (1998). Почесне звання «Заслуженный работник образования Автономной Республики Крым» (2003). Почесні грамоти МОН України (2006, 2007, 2008). Почесний знак «За наукові досягнення» МОН України (2008).

Джерела

  • Академія наук вищої школи України. 1992—2010. Довідник
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.