Печериця темно-луската отруйна

Печериця темно-луската отруйна (Agaricus placomyces Peck., Agaricus meleagris (J. Schaeff.) Pil.) отруйний гриб з родини агарикових — Agaricaceae.

?
Печериця темно-луската отруйна

Agaricus praeclaresquamosus
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Гриби (Fungi)
Підцарство: Вищі гриби (Dikarya)
Тип: Базидієві (Basidiomycota)
Підтип: Agaricomycotina
Клас: Агарикоміцети (Agaricomycetes)
Підклас: Agaricomycetidae
Порядок: Агарикальні (Agaricales)
Родина: Печерицеві (Agaricaceae)
Рід: Печериця (Agaricus)
Вид: Печериця темно-луската отруйна
Agaricus placomyces
Peck, 1878
Синоніми
Agaricus meleagris

Agaricus praeclaresquamosus

Посилання
Вікісховище: Agaricus placomyces
EOL: 11456046
NCBI: 182818
MB: 250161
IF: 250161

Опис

Шапинка 5—10(12) см у діаметрі, м'ясиста, напівкуляста, дзвоникоподібна, згодом опукло- або плоскорозпростерта, сіра, коричнювато-сіра, густо-темнолуската, у центрі темніша, до краю світліша, суха. Пластинки вільні, широкі, білуваті, згодом лілувато-рожеві, з віком темно-коричневі. Спори 4—5 X 3 мкм. Ніжка 6—10(12) X 1—1,5 см, внизу з бульбою до 2,5 см у діаметрі, з порожниною, біла, біля основи жовта, гола, з широким білим кільцем. Ніжка і кільце від дотику жовтіють, пізніше коричневіють. М'якуш білий, у ніжці внизу жовтий, при розрізуванні жовтіє, потім коричневіє, з неприємним запахом.

Отруйний гриб, при вживанні в їжу спричиняє тяжке шлунково-кишкове захворювання.

Поширення

В Україні поширений у Лісостепу, Криму. Росте у листяних та мішаних лісах на вологих місцях, групами; у липні — вересні.

Джерела

  • Зерова М. Я., Єлін Ю. Я., Коз'яков С. М. Гриби: їстівні, умовно їстівні, неїстівні, отруйні. — Київ : Урожай, 1979. — С. 196–197.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.