Плетеник

Плетеник — плетений, довгастої форми виріб з білого тіста, поширений в українській кухні. Чимось схожий на крендель, поширений у Німеччині, країнах Балтії та Скандинавії. На відміну від плетеника крендель має округлу форму, менш заплетений. Схожий з турецькою стравою плетений тюрбан.

Плетеник
Тип Ласощі
Походження
Час приготування   60 хвилин
Необхідні компоненти борошно, яйця, цукор. дріжджі
Зазвичай використовувані компоненти молоко, масло, сіль
Схожі страви Крендель

Походження

З раннього Середньовіччя був поширений в українській кухні. Особливо знаний на Правобережній Україні. Плетеник є одним з головних смаколиків є для подільської кухні. Готується з маком, родзинками, кмином. Також знані мошногорські та львівські (з мигдалем, маленькі) плетеники. У більш осучаснений варіант додаються яблука або інші тверді фрукти.

Рецепт

Дріжджі розводять в молоці, додають вершкове масло, мак (кмин або родзинки та ін.), сіль, усе розмішують, додають частинами борошно, замішують тісто. З тіста роблять плетеники (видовжене тісто розрізають на декілька частина, а потім заплітають, наче косу), кладуть їх на змащений лист, дають підійти, змащують яйцем і випікають в духовці. За іншим варіантом (мошногорський плетеник) кидають в окріп, а потім, підсушить і гнітуть в теп­лій печі.

Джерела

  • Клиновецька З. Страви й напитки на Україні. Київ-Львів 1913 р.
  • Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, 1975. — Стор. 579.
  • Українська кухня[недоступне посилання з жовтня 2019]
  • Подільська кухня
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.