Площа Чекістів (станція метротрама)

«Площа Чекістів» — кінцева станція маршруту СТ-1 волгоградського метротрама. З 20 жовтня 2020 року тимчасово не працює[1].

Площадь Чекистов
Площа Чекістів
СТ-1
Загальні дані
Тип наземна
Глибина закладення 0 м
Платформи
Кількість 1
Тип берегова
Форма пряма
Довжина 35 м
Ширина 2 м
Будівництво
Дата відкриття 5 листопада 1984
Транспорт
Район міста Ворошиловський
Виходи до вул. Калиніна, вул. Рабоче-Крестьянская
Інше
Код станції 620
Волгоградський швидкісний трамвай
Легенда
Тракторний завод (ВгТЗ)
Хлібозавод
недобудованій міст
Водоотстой
Лікарня Ілліча
Барикади
14-я гімназія
Стадіон «Моноліт»
Трамвайне депо № 5 / Лінія Трамвая № 13
просп. Металургів
Завод «Червоний Жовтень»
Вулиця імені 39-ї гвардійської дивізії
Площа Відродження
​​
ж.д. перегін Волгоград I - Червоножовтнева
Палац спорту
Мамаїв курган
Центральний стадіон
Парк Культури
ТРК Европа
Кільце «Вулиця 7-ї гвардійської дивізії»
Площа Леніна
Комсомольська
Піонерська
Естакада через заплавах річкі Царіці
Площа Чекістів
Профсоюзна
ТЮГ
Єльшанка
Новосибірська
Аграрний університет
Тормосіновская
Панфіловська
Купоросна балка
Держуніверситет

Станція має єдину платформу, розташовану на розворотному кільці. Ця кінцева станція є тимчасовою. За попередніми планами вона має бути закрита після відкриття 2-ї черги швидкісного трамвая, але через проблеми з фінансуванням нову ділянку не буде забезпечений достатньою кількістю двостороннього рухомого складу і на невизначений період на лінії будуть зберігатися Татри Т3, які будуть ходити до площі Чекістів. Лише після повного оновлення рухомого складу кільце і станція будуть закриті.

Кільце розташоване на схилі яру, утвореного заплавою річки Цариця, трохи нижче однойменній площі. Станція не має великого пасажиропотоку, у великій мірі дублює «Піонерську», розташовану на відстані близько 200 метрів на іншій стороні яру, утвореного заплавою річки Цариця.

Кільце є одноколійним, але є ще одна зовнішня колія, що піднімається вгору по схилу яру, використовується для відстою спеціальної техніки і перевезення вагонів на ремонтний завод. Цікаво, що перевезення вагонів здійснюється на трейлерах, так як лінія метротрама не з'єднується з центральною трамвайної мережею Волгограда.

Раніше платформа розташовувалася в іншому місці, одразу після повороту колій з естакади у бік кільця, однак була перенесена на нинішнє місце при будівництві порталу для прямуючих під землю тунелів нині відкритої другої черги швидкісного трамвая.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.