Повне ім'я особи
Ім'я особи або повне ім'я — ім'я, яке складається з декількох іменних слів традиційного або офіційного формату, що загалом дозволяє індивідуалізувати особу.
Традиції іменування
Національні
В англомовних країнах повне ім'я складається з власне імені, так званого середнього (або другого) імені та прізвища. Середнє ім'я часто скорочується до ініціалів, а в повсякденному спілкуванні не вживається зовсім. У той же час, серед людей шотландського походження зустрічається і зворотна традиція — скорочувати перше ім'я і використовувати як основне повсякденне ім'я друге.
В арабських країнах існує досить складна структура повного імені. Крім власне імені та прізвища може вживатися довгий ланцюжок імен предків, з'єднаних часткою ibn (bin) (по батькові), а також вказівки на місце народження людини. Крім того, перед ім'ям може стояти частка абу (батько) і інше ім'я. Наприклад, Абу Абдалла Махмуд ібн Саїд аль-Маджид = Махмуд, батько Абдалли, син Саїда, з роду Маджид.
Особливістю традиційних ісландських імен є вживання (крім власне імені) по батькові, і вкрай рідкісне вживання прізвищ.
Вождів і знаті
У імператора, царя, князя та інших представників знаті могло бути кілька імен. Залежно від знатності і кількості титулів повна форма імені могла являти собою довгий ланцюжок імен та величальних епітетів. У монарших осіб головним, прижиттєвим ім'ям було тронне ім'я, яке офіційно замінювало ім'я при народженні, але далеко не завжди залишалось широко відомим після смерті.
Релігійних діячів
Особливі традиції іменування склалися в релігійній і церковній сфері. Імена вищих церковних діячів в деякому сенсі схожі з іменами титулованої знаті, можуть включати в себе порядковий номер, а також церковний титул. Зазвичай, при прийнятті сану людина змінює своє ім'я, дане йому при народженні, на церковне, яке в подальшому і стає офіційною формою звернення до нього.
Порядок слів у повному імені
В Європі (за винятком Угорщини) повне ім'я традиційно записується в порядку «ім'я прізвище». У бюрократичному вживанні прізвище зазвичай ставиться на перше місце. Прізвище традиційно вживається перед іменем у В'єтнамі, Китаї, Монголії, Кореї та Японії.
Див. також
Посилання
- Ім'я громадянина // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 1998. — Т. 2 : Д — Й. — 744 с. — ISBN 966-7492-00-8.