Подальші пригоди Робінзона Крузо

«Подальші пригоди Робінзона Крузо» — продовження першої книги Данієля Дефо про Робінзона Крузо. Повна назва книги: «Подальші пригоди Робінзона Крузо, що становлять другу й останню частину його життя, і захопливий виклад його подорожей трьома частинами світу, написані ним самим». Книгу вперше опубліковано 1719 року разом з першою частиною, оскільки Дефо написав їх одночасно.

Подальші пригоди Робінзона Крузо
англ. The Farther Adventures of Robinson Crusoe
Жанр пригодницький роман
Автор Даніель Дефо
Мова англійська
Опубліковано 1719
Попередній твір Робінзон Крузо
Наступний твір Серйозні роздуми Робінзона Крузоd
У «Гутенберзі» 561

Цей роман менш відомий.

Сюжет

У книзі Робінзон, повернувшись до Англії і збагатившись, починає нудитися розміреним життям. Після смерті дружини він, в січні 1694 року, споряджає корабель і разом з П'ятницею знову вирушає на свій острів. Там він знаходить колонію з 70 поселенців, утворену англійцями, прибулою на острів групою іспанців і полоненими ними дикунами. Забезпечивши поселенців необхідним Робінзон пливе далі. Біля узбережжя Бразилії П'ятниця гине в сутичці з дикунами. Робінзон огинає мис Доброї Надії і підходить до Мадагаскару, де один з членів його команди ґвалтує місцеву дівчину. Жителі нападають на моряків. Моряки, не повідомивши Робінзона, атакують місцеве поселення і влаштовують там різанину. Робінзон вступає в суперечку з командою, і його залишають на березі Бенгальської затоки.

Робінзон разом із земляком-англійцем займається торгівлею. Справа їх розширюється і вони вирішують купити торговий корабель. Однак, досягнувши Сіаму, Робінзон дізнається, що люди, які продали йому корабель, насправді вбили його власника і зайнялися піратством, і тепер ост-індські кораблі розшукують їх, щоб перевішати. Робінзон і його компаньйон відпливають до Нанкіна, де продають корабель і вирушають сухим шляхом у Європу через Китай, Росію і Сибір, звану в той час «Великою Тартарією». Зокрема, він протягом 8 місяців перечікує зиму в Тобольську. Влітку 1704 року Крузо добирається до Архангельська і відпливає до Німеччини, прибувши в Лондон у січні 1705 року у віці 72 років. Події книги займають майже 11 років.

У книзі містяться описи Китаю і Сибіру, як правило, вигадані і малодостовірні. Згадуються такі міста, як Тюмень, Солікамськ, Єнісейськ, Нерчинськ, а також низка вигаданих поселень.

Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.