Поетична енциклопедія «Герої Майдану»

Поетична енциклопедія «Герої Майдану», том I — алфавітно впорядковане видання, укомплектоване збірками віршів по регіонах України, де проживали полеглі патріоти. Містить поетичні присвячення кожному Герою Небесної Сотні — Герою України, удостоєному ордена «Золота Зірка» та ордена Героя Небесної Сотні.

«Поетична енциклопедія «Герої Майдану», I том»
Обкладинка
Автор 50 авторів
Країна Україна
Мова Українська
Тема героїка Євромайдану
Жанр поезія
Видавництво Видавець Супрун В. П.
Видано 2016
Видано українською 2016
Сторінок 230
Тираж 1000
ISBN ISBN 978-966-8969-96-6,
ISBN 978-966-8969-99-7 (Т.І)

Авторка і упорядниця збірки Федишин Оксана Василівна .

Історія створення поетичної енциклопедії

Оксана Федишин, кураторка авторського проекту «Дзвони серця. Вірші — кожному з Героїв Небесної Сотні», оголосила на Першому українському порталі поезії stihi.in.ua про відбір віршів, присвячений кожному герою Небесної Сотні. На заклик відгукнулися автори віршів з різних куточків України. Кожному поетичному твору передувала довга пошукова праця, зустріч з сім'ями Героїв та збір матеріалів…

«Правдива жива історія виливалася ліричними фарбами на палітри авторських сердець — і в їхніх віршах воскресали герої, щоб продовжити розпочату справу, щоб у вільній процвітаючій Україні разом з нами жити»

Володимир Леонович Комар, доктор історичних наук, професор

Над проектом також працювали цілий рік критики та коректори порталу, після чого всі вірші були упорядковані в єдину книжку.[1]

Враження та відгуки

Оксана Федишин, кураторка проекту:

Скільки творчих людей України відгукнулося взчяти участь у проекті „Дзвони серця. Небесна сотня“, щоб присвятити вірш кожному Герою Небесної сотні. І кожен автор починав свої рядки словами:

„Вивчаю історію героя — і плачу. Вибачте, трохи пізніше напишу: слів не бачу із-за сліз…“.

Які красиві… і дорогоцінні ваші сльози, мої дорогі. І які дзвінкі, правдиві і непідкупні дзвони кожного творчого серця — дзвони пам'яті, любові і тепла.

Гріє думка про те, що ми — єдина дружна сім'я. У наших серцях живуть герої: діти, батьки, брати, сестри. Де ще в світі є такий дружний народ і безмірно дорога мальовнича Україна?

Володимир Леонович Комар, доктор історичних наук, професор:

Кожен вірш передає героїчний непохитний дух Майдану, на фоні якого спливає образ чистого, миролюбного, беззбройного, дружелюбного патріота, якого не зупиняє свист куль, щоб рятувати сподвижника волі; образ пораненого героя, який стікає кров'ю, та не покидає Майдан; образ незламного мученика, який не зраджує Україну.

Національна свідомість, патріотизм, жива мораль — виховний ідеал книжки.

Рустем і Людмила Аблаєви, адміністратори українського поетичного порталу:

В даній збірці перед читачем постане КОЖЕН ГЕРОЙ з НЕБЕСНОЇ СОТНІ, з яким пройде автор його життєвий шлях: радітиме, сумуватиме і оплакуватиме цю важку втрату. Ліричні сльози даватимуть нове життя героям.

Невинна кров, пролита на нашій землі, взиває до небайдужих сердець, до наших умів: вони померли, щоб ви жили; вони терпіли, щоб ви втішалися; перед ними погасло сонце життя, щоб сонце правди сіяло над нами.

Тому читайте, вивчайте, пропонуйте друзям — і житимуть герої в наших серцях. Вони гідні пам'яті і шани»

Вітенко Микола Дмитрович, кандидат історичних наук, доцент:

…бо, як писав наш Іван Франко, незалежність можна здобути в результаті революції, збройної боротьби, але лише „повільною, щоденною, витривалою і одвертою працею здобувається добробут, поступ і щастя, як одиниць, так і цілих народів“.

Пам'ятаймо про подвиг героїв Небесної сотні.

Світла та вічна пам'ять героям, які віддали життя за Україну!

Видання

Поетична енциклопедія «Герої Майдану». — Т. 1 / Упор. О. Федишин Івано-Франківськ, 2016. — 230 с. [Наклад 1000 примірників], ISBN 978-966-8969-96-6, ISBN 978-966-8969-99-7 (Т.І)

Книжка видана за сприяння Народного депутата України Шевченка Олександра Леонідовича

Ілюстрації: репродукції картин художника Бончук Романа та світлини музею Небесної Сотні Файл:Музей Небесної Сотні у Івано-Франківську-2.JPG

Тип видання: м'ягка палітурка.

Формат: 60х84/16

Кількість сторінок: 230

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.