Пожарський район

Пожарський район (рос. Пожарский район) район Приморського краю, Росія.

Пожарський район

рос. Пожарский район

Герб Пожарського району Прапор Пожарського району
смт Лучегорськ
Країна  Росія
Входить до Приморський край
Населення
 - повне 29 284 чоловік (на 2015 р.)
 - густота 1,29
Етнікон росіяни, українці
Площа
 - повна 22 670 км²
Часовий пояс MSK+7 (UTC+10)
Дата заснування 1939
Вебсайт Офіційний вебсайт
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Пожарський район
Районний центр Лучегорськ, палац культури і будівля адміністрації

Адміністративний центр - селище міського типу Лучегорськ.

Географія

Загальна протяжність кордону Пожарського муніципального району становить приблизно 1255,4 км, з них 526,1 км - частина кордону з Хабаровським краєм і 76,6 км - частина кордону з Китайською Народною Республікою. Кордон складається з п'яти основних ділянок. Площа району становить 22 670 км².

Пожарський муніципальний район межує на півночі з Хабаровським краєм, на сході - з Тернейським районом, на півдніе - з Красноармійським районом, на південному-заході - з Дальнєрєченським районом, на заході проходить Державний кордон між Російською Федерацією і Китайською Народною Республікою.

Протяжність району з півночі на південь від 40 до 120 км, із заходу на схід перевищує 300 км.

рельєф
Лучегорський вугільний розріз

Більшу частину району займає басейн річки Бікин. Рельєф різноманітний - від плоских рівнин (Алчанська марь) до розчленованого середньогір'я. В районі знаходиться найвища точка всього Приморського краю - гора Анік (1932 м).

Захід території (долина річки Уссурі і в нижній течії річки Бікин) характеризується рівнинним і низькогірним рельєфом. Долини річок широкі, місцями заболочені. Над горбистими рівнинами лише місцями піднімаються сопки. Найбільш високі вони в межах району - хребет Стрельникова (до 944 м), гора Синя (1115 м). На схід басейн Бікин звужується, обрамляючі його вододіли стають вищими і крутішими. Схід району найбільш піднесений. На вододілі річок Бікин і Максимівка гори піднімаються до 1758 м, а на вододілі Бікині і Хору до 1932 м (Анік). Верхні ліві притоки Бікині (річки Зева і Кілоу) стікають з обширного Зевінського плато, яке плавно знижується, від 1000 м на головному вододілі Сіхоте-Аліня до 500-600 м в районі річки Бікині. Річки тут течуть в глибоких V-образних долинах до 200-300 м завглибшки.

Історія

Район був утворений 14 вересня 1939 року.

Пожарський район отримав назву в пам'ять про Героя Радянського Союзу - Івана Олексійовича Пожарського, який загинув під час боїв з японцями у озера Хасан в 1938 році.

Економіка

  • Видобуток бурого вугілля на Лучегорському вугільному розрізі.
  • Отримання електроенергії на Приморській ГРЕС.
  • Сільське господарство.
  • Через Пожарський район проходить Транссибірська магістраль, в районі знаходяться велика залізнична станція Губерово.[1]
  • Джерело мінеральної води «Ластівка».
  • Лісова промисловість.

Відомі особистості

У районі народився:

Див. також

Примітки

  1. [Губерово Станція Губерово]

Посилання

  • www.apmrpk.ru — офіційний сайт районної адміністрації
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.