Полковник Редль

«Полковник Редль» (нім. Oberst Redl, угор. Redl ezredes) — двосерійний драматичний фільм 1985 року, поставлений угорським режисером Іштваном Сабо. Стрічка, що є вільним трактуванням біографії зрадника австро-угорської імперії Альфреда Редля, заснована на п'єсі Джона Осборна «A Patriot for Me».

Полковник Редль
угор. Redl ezredes
Жанр біографічна драма
Режисер Іштван Сабо
Продюсер Манфред Дурніок
Сценаристи
  • Іштван Сабо
  • Петер Добаї
На основі п'єси Джона Осборна
У головних
ролях
Клаус Марія Брандауер
Армін Мюллер-Шталь
Гудрун Ландгребе
Оператор Лайош Кольтаї
Композитор Зденко Тамашші
Художник Йожеф Ромварі
Кінокомпанія
  • • Jadran Film
  • • MAFILM Objektív Filmstúdió
  • • MOKEP-Kerszi
  • • Manfred Durniok Filmproduktion
  • • Zweites Deutsches Fernsehen
  • • Österreichischer Rundfunk
Дистриб'ютор Orion Pictures і Netflix
Тривалість 144 хв.
Мова угорськанімецька
Країна  Угорщина
 ФРН
 Австрія
Рік 1985
Дата виходу 20 лютого 1985 (Угорщина)
травень 1989 (СРСР)
IMDb ID 0089716
Рейтинг IMDb:
Попередній Мефісто

Сюжет

Альфред Редль (Клаус Марія Брандауер) — хлопчик з небагатої багатодітної селянської сім'ї — написав вірші про імператора, завдяки яким його взяли до офіцерської школи. Він подружився з бароном Крістофом Кубіні і провів канікули у нього в маєтку. Там він познайомився з його сестрою Каталін, кохання до якої проніс через усе подальше життя, і побачив, як живе знать. Вже в училищі проявляється кар'єризм Редля: за обідом в маєтку Кубіні він придумує історію про дворянське походження своєї родини і відмовляється їхати додому на похорони батька, щоб взяти участь у святкуванні іменин імператора. На конфірмації в соборі священик говорить курсантам, що тепер їхнім батьком став імператор Франц-Йосип.

Під час служби на Адріатиці Редлю доводиться стати арбітром на дуелі між двома своїми друзями — лейтенантами Шормом і Кубіні. Завдяки заступництву полковника фон Родена Редль отримує підвищення по службі. Він від'їжджає у Відень, де вступає у зв'язок з Каталін. Після служби у Відні Редль отримує посаду в Галіції, де нещадно переслідує зловживання, у тому числі і з боку свого друга Кубіні, який отримує догани за пияцтво і від'їжджає служити в інший округ.

Фон Роден переводить Редля у Відень, де той отримує пост глави контррозвідки. Він віддає всі сили роботі, але навколо нього все більше поганих чуток, зокрема через підозри в гомосексуальності йому доводиться одружитися. Спадкоємець престолу (Армін Мюллер-Шталь) дає йому завдання — заради інтересів монархії знайти зрадника, щоб влаштувати над ним показовий процес. Проте зрадником має бути русин за національністю, іншими словами, Редлю належить знайти своє alter ego. Редль знаходить двох продажних чиновників, за якими стоять вищі кола, але обоє вони гинуть.

На балі-маскараді, де всі розмови тільки про війну, Каталін представляє Редлю молодого Альфредо Велоккйо. Чоловіки проводять час разом. На прогулянці в лісі Редль розколює Веллокйо, якому обіцяли гроші, якщо він дізнається у Редля план війни з Росією. Редль розуміє, що він став жертвою змови і провокації спадкоємця й усі його зрадили. Знаходячись під прицілом прихованої камери, він розповідає хлопцю зміст плану «Р», після чого Велоккйо зникає в лісі.

Помітивши за собою стеження, Редль усамітнюється в номері готелю. Ад'ютант спадкоємця, що прибув до Редля, звинувачує його в зраді. Фон Роден дає йому ляпас. Кубіні доносить до нього пропозицію спадкоємця бути розсудливим на процесі. Дружина та Каталін просять його прийняти цю пропозицію.

На нараді у спадкоємця офіцери висувають різні пропозиції, що робити з Редлем, який все ще відмовляється від співпраці на процесі. Старий полковник пропонує дати Редлю можливість накласти на себе руки, а пресі піднести історію про те, як він отримав лист, був викритий детективами і застрілився. За наказом спадкоємця новоспечений полковник Кубіні передає своєму другу пістолет. Після важкої душевної боротьби Редль пускає собі кулю в голову. Речі Редля, у тому числі і його зошит, з віршами розпродають на аукціоні.

Проїжджаючи по місту на машині, спадкоємець падає, убитий пострілом. Світова війна починається.

У ролях

Клаус Марія Брандауерполковник Альфред Редль
Армін Мюллер-Штальспадкоємець престолу
Гудрун ЛандгребеКаталін Кубіні
Ян НікласКрістоф Кубіні
Дороттія УдварошКларисса
Ганс Крістіан Блехполковник фон Роден
Карой Епер'єшлейтенант Яромил Шорм
Агнеш КатонаВільгельміна
Ласло ГалффіАльфредо Велоккйо
Ласло Менсарошполковник Ружичка
Андраш Балінтлікар Густав Зонненшайн
Роберт Ратонібарон Улльман
Едвард Жентаракапітан Шалапска
Флора Кадарсестрa Альфредa Редля
Тамаш Майорбарон Кубіньї

Знімальна група

Нагороди та номінації

Список нагород та номінацій[1]
Кінопремія Дата церемонії Категорія Номінант(и) Результат Дж
38-й Каннський міжнародний кінофестиваль 1985 Золота пальмова гілка Полковник Редль Номінація
Приз журі Нагорода
Німецька кінопремія 1985 Найкращий художній фільм Полковник Редль Нагорода
Найкращий актор у головній ролі Клаус Марія Брандауер Нагорода
Золотий глобус 1986 Найкращий фільм іноземною мовою Полковник Редль Номінація
Премія «Оскар» Найкращий фільм іноземною мовою Полковник Редль Номінація
Премія BAFTA Найкращий неангломовний фільм Полковник Редль Нагорода
Гільдія німецького артхаусного кіно Золота нагорода за найкращий німецький фільм Полковник Редль Нагорода

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.