Половинники

Полови́нникисело в Україні, у Старокостянтинівському районі Хмельницької області. Село розташовано на відстані 12 кілометрів від районного центру Старокостянтинова, та 64 км від обласного центру міста Хмельницького. Населення становить 214 осіб. Орган місцевого самоврядування — Огіївська сільська рада. Сільський голова Петрук Микола Ананійович

село Половинники
Країна  Україна
Область Хмельницька область
Район/міськрада Старокостянтинівський
Рада Огіївська сільська рада
Код КАТОТТГ UA68040390530012474
Основні дані
Населення 214
Площа 0,877 км²
Густота населення 244,01 осіб/км²
Поштовий індекс 31130
Телефонний код +380 3854
Географічні дані
Географічні координати 49°48′47″ пн. ш. 27°18′55″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
289 м
Місцева влада
Адреса ради 31131, Хмельницька обл., Старокостянтинівський р-н, с.Огіївці
Карта
Половинники
Половинники
Мапа

Історія села

В описі з історії наших міст і сіл з видання “Історія міст і сіл Хмельниччини”, у якій розміщено відомості, зібрані і систематизовані Юхимом Сіцінським і Миколою Теодоровичем, село Половинники не згадується. Можна припустити що назва села походить від терміну половинники - це напівбатраки, що працювали на землі господаря за половину врожаю. Назва села унікальна для України, більше населеного пункту з такою назвою не існує. За СРСР в селі працювало колективне господарство, була тваринницька ферма.

Газифікація села

Влітку 2010 року відбулася значна подія для села - газифікація. Близько 50 осель було підключено до газопроводу і запалено довгоочікуваний блакитний вогник.

Сьогодення села

Храм нерукотворному образу Христа Спасителя

Влітку 2011 року в посадці села Половинники з'явився образ Ісуса, на який їдуть дивитися багато мешканців із Хмельницької області, України та з-за кордону. Біля дерева у 2012 році розпочато будівництво церкви. В 2017 році основне будівництво церкви було завершено. Церква отримала назву Храм нерукотворному образу Христа Спасителя.

Цікаві факти

В селі росте граб (священний граб). В граб влучила блискавка, відідрала кору, у результаті чого зріз деревини став скидатися на образ Ісуса Христа. Дерево користується любов'ю і повагою місцевих жителів[1]

В 1882 році в селі було знайдено скарб із голандських, германських, польських і пруських монет XVII століття чисельністю близько 200 штук.

Галерея

Поле. Ріпак.
Храм нерукотворному образу Христа Спасителя

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.