Полум'ягасник

Полум'яга́сник — деталь вогнепальної зброї, виконана з металу, що служить для зменшення спалаху дульного полум'я при пострілі та відповідно зменшення візуальної видимості пострілу шляхом розсіяння газів вгору і убік, уникаючи підйому пилу. Водночас виключає засліплення стрільця дульним полум'ям і підвищує його маскувальні спроможності. Полум'ягасник сприяє поступовому розширенню порохових газів і направляє їх одним або декількома потоками й до того ж має деякий компенсуючий ефект.

Світлина розсіювання порохових газів з полум'ягасника самозарядної гвинтівки AR-15, знята за допомогою надчуттєвої фотоапаратури. США
Нарізний полум'ягасник автоматичної гвинтівки Zastava M70. Югославія
Стандартний шпаруватий полум'ягасник штурмової гвинтівки SIG SG 550. Швейцарія

На відміну від дулового гальма, полум'ягасник не грає роль пристрою-компенсатору й не призначений для зменшення сили відбою при пострілі з вогнепальної зброї за рахунок використання частини кінетичної енергії газів, що рухаються за кулею (снарядом)[1].

Полум'ягасники існують, як скорочені, так і стандартні. Найбільш простою формою полум'ягаснику є конічний розтруб на кінці збройового ствола. Складніші — шпаруваті або багатовіконні, що розбивають полум'я на кілька струменів і в багатьох випадках напрямні його в сторони від прицільної лінії. За цією схемою сконструйоване більшість сучасних полум'ягасників. Крім того, така схема дозволяє об'єднати полум'ягасник з компенсатором і дульним гальмом в єдиний дуловий пристрій. На ряді зарубіжних автоматичних гвинтівок такий пристрій використовується також для метання гвинтівкових гранат.

Див. також

Посилання

Примітки

  1. DiMaio, Vincent J.M. (2002). Gunshot Wounds: Practical Aspects of Firearms, Ballistics, and Forensic Techniques, SECOND EDITION. Taylor & Francis. с. 79. ISBN 978-0-8493-8163-8.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.