Полюд

Стадіон Полюд (хорв. Gradski stadion Poljud), який також відомий під назвою Полюдська красуня (хорв. Poljudska ljepotica) — це футбольний стадіон у місті Спліт, другий за розмірами у Хорватії.

Стадіон Полюд
Gradski stadion Poljud
Країна  Хорватія[1]
Розташування Спліт, Хорватія
Координати 43°31′10″ пн. ш. 16°25′54″ сх. д.
Побудовано 12 вересня 1979
Відкрито 1979
Власник Місто Спліт
Оператор Хайдук
Покриття трав'яне
Архітектор Боріс Магаш
Інші назви Poljudska ljepotica
Команда (-и) Хайдук
Види спорту легка атлетика
Вміщує 34 183
Розміри поля 105×68 м

Полюд у Вікісховищі

Стадіон розташований у північно-західній частині міста у районі Полюд. Побудований у 1979 році в рамках спорудження спортивних об'єктів до 8-их Середземноморських ігор.

Автор проекту архітектор Боріс Магаш створив величну бетонну конструкцію з накриттям, яке виходить за межі східної і західної трибун.

Арена вміщує близько 35 000 глядачів.

Свої домашні матчі тут проводить місцевий футбольний клуб Хайдук.

Також Полюд є одним зі стадіонів, який приймає домашні матчі збірної Хорватії з футболу. Тут гостювали одні з найсильніших в світі команд Бразилія, Італія, Німеччина, Нідерланди та інші.

Історія

Стадіон був побудований спеціально для проведення Середземноморських ігор 1979 року і вміщував близько 55 000 глядачів, так як сидячі місця були лише на східній і західній трибуні, а північна і південна трибуни сидінь не мали. Офіційне відкриття відбулося за участі тодішнього лідера Югославії Йосипа Броза Тіто.

В 1980 році тут проходив Міжнародний турнір з легкої атлетики, в якому брало участь багато відомих спортсменів того часу, таких як Філіпо Сімеоні, П'єтро Меннеа та Рут Фукс.

Найбільш відвідуваною подією в історії стадіону став матч Хайдук-Динамо (завершився з рахунком 1:2 на користь гостей) у 1982 році, коли було нараховано близько 65 000 глядачів. Тоді як глядацькі місця були використані всі доступні площі стадіону, включаючи паркан. У 1990 році стадіон приймав ще одну велику міжнародну подію Чемпіонат Європи з легкої атлетики, під час якого були встановлені нові європейські і світові рекорди. Події з Полюду висвітлювали 1200 журналістів з усього світу.

У 2010 році на стадіоні пройшли змагання IAAF/VTB Bank Continental Cup.

Також Полюд був одним із претендентів на проведення матчів Євро-2012 відповідно до спільної заявки Угорщини і Хорватії.

Конструкція

Стадіон побудований у формі, яка нагадує мушлю, тому він чудово вписується в міський пейзаж. А його конструкція з високими функціональними та технічним характеристиками підносить Полюд до найкращих світових стандартів.

630 прожекторів, встановлених на арені, роблять її одним з найкраще освітлених стадіонів світу.

Максимальна глибина секторів стадіону становить 54 ряди, а мінімальна — 27 рядів. Ложі для журналістів та репортерів можуть бути організовані в залежності від типу змагань (футбол чи атлетика). Кабіни для радіо- і телетрансляцій розташовані під дахом на західній трибуні.

На першому поверсі західної частини стадіону знаходяться дві роздягальні для команд, масажний кабінет, сауна та інші роздягальні, кабінет для допінг-контролю, штучне поле для тренувань, тренажерний зал та інші службові приміщення. На другому поверсі розташована кімната для відпочинку з терасою, зала трофеїв, конференц-зала та ложа для почесних гостей.

Навколо стадіону розташовані два додаткових футбольних поля, одне з яких має освітлення, і спортивна доріжка довжиною 140 метрів для розминки.

Основне поле стадіону покрите натуральним газоном розмірами 105 х 68 метрів, яке придатне для проведення футбольних матчів і змагань з атлетики в усіх дисциплінах.

Музичні події

Крім спортивних заходів, стадіон обслуговує і музичні концерти. Серед найбільш відомих виконавців, що відвідали арену, такі музиканти як Мішо Ковач, Марко Перковіч Томпсон, Вінко Цоце та Роджер Вотерс. А у 2008 році в рамках світового турне на стадіоні виступила відома британська група Iron Maiden.

Також на Полюді проводиться музичний фестиваль Ultra.

Галерея

Посилання

  1. archINFORM — 1994.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.