Поліщук Денис Валерійович

Денис Валерійович Поліщук (нар.14 червня 1990) громадський діяч, активіст, лейтенант гвардії, командир взводу 54 окремого розвідувального батальйону, один з підозрюваних у вбивстві Олеся Бузини.

Денис Поліщук
Ім'я при народженні Денис Валерійович Поліщук
Народився 14 червня 1990(1990-06-14) (31 рік)
Київ, Українська РСР, СРСР
Країна  Україна
Діяльність громадський активіст

Життєпис

Народився 14 червня 1990 року у Києві у сім'і психолога та військового. У школі навчався на «відмінно». У 2007 році вступив до Національного університету харчових технологій на бюджет. Має вищу технічну освіту. Пізніше працював у економічній, будівничій та ІТ-сферах[1].

Громадська діяльність

З 2008 року займався проведенням та організацією патріотично-військових вишколів. Сприяв соціальній допомозі дітям в Київській області.

У 2011 році здобув первинне військове звання молодшого лейтенанта.

З 2011 року став членом виконкому УНА по Україні.

У 2012 році балотувався в народні депутати України по партійним спискам УНА.

Активно виступав проти незаконних забудов (зокрема проти рейдерського захоплення Гостинного двору на Подолі). Брав участь в Мовному майдані 2012 року. Перешкоджав фальсифікації результатів виборів по Деснянському району в 215 окрузі та брав участь в багатьох протестних рухах проти антиукраїнського режиму Януковича.

У 2013 році був залучений до підготовки помічників народних депутатів України при комітеті Верховної Ради України.

З кінця 2013 року був активним учасником Революції Гідності. Був у перших рядах на Майдані.

Має досвід результативної роботи в громадських організаціях УНА-УНСО та "Організація патріотичних громадян С14"[1].

Участь в АТО

18 березня 2014 року Денис Поліщук добровільно пішов у Збройні сили України. Служив у 54-ому ОРБ ЗСУ під Маріуполем. Був демобілізований офіцером запасу ЗСУ навесні 2015 року[1].

Справа «Вбивства Бузини»

18 червня 2015 року міністр МВС Арсен Аваков до вироку суду оголосив винними у вбивстві О. Бузини двох активістів Андрія Медведька та Дениса Поліщука[2][3]. Міліція викрала хлопців без протоколів затримання, у відділку їх побили, намагаючись отримати зізнання. Було проведено обшуки в домівках затриманих та їх друзів, у результаті чого співробітники правоохоронних органів викрали усі цінні речі з п'яти квартир. На суді, що відбувся того ж дня, Медведьку та Поліщуку обрали по 2 місяці тримання в СІЗО як запобіжний захід.

Свідки обвинувачення плуталися в показах щодо опису вбивць та їх транспортного засобу. Свідків захисту, що бачили справжніх вбивць, створили фотороботи[4] та дали свідчення міліції, суд заслухати відмовився. Головною підставою затримання хлопців став тест ДНК з речей, які знайшли поряд із місцем злочину. За версією захисту, речі могли бути викрадені міліцією раніше, оскільки до цього у активістів були пограбування. Андрій Медведько та Денис Поліщук на момент вбивства, задовго до та після того, знаходилися в зоні АТО, що підтверджують численні очевидці. 23 червня 2015 року за Дениса Поліщука внесли заставу у розмірі 5 мільйонів гривень[5] і він вийшов з ізолятора тимчасового тримання. Заставодавцем виявився бізнесмен і гонщик Олексій Тамразов[6]. Прокуратура подала апеляцію з вимогою повернути Поліщука під варту. 2 липня Апеляційний суд міста Києва задовольнив клопотання прокурорів та прийняв рішення про новий запобіжний захід — два місяці утримання в СІЗО без права на заставу[7].

«Свободу патріотам»

Як і у випадку зі справою роти "Торнадо", після затримання Поліщука та Медведька відбулися акції в їх підтримку: активісти організували акцію протесту з вимогами «припинити пити кров з добровольців». Колишній перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін заявив, що Генеральна Прокуратура України зацікавлена в тому, щоб вбивці не були покарані.

Депутати, що виступають у підтримку хлопців, одягнули на засідання Верховної Ради футболки із зображеннями Медведька та Поліщука, в тому числі Ігор Луценко, Ігор Мосійчук, Борис Філатов, Андрій Іллєнко та Володимир Парасюк[джерело?]. Загальна кількість депутатів у футболках перевищувала два десятки. Після цього розпочався флешмоб з футболками, який підтримали багато зірок та гуртів, таких як: Kozak System, Друга Ріка, Гайдамаки, Тінь Сонця, Кому Вниз, Сокира Перуна, Ірена Карпа, Тартак, Мандри (гурт), Нумер 482 та багато інших[8]. 8 серпня у Києві під стінами ізолятора тимчасового тримання відбувся концерт за участю відомих виконавців на підтримку підозрюваних[9].

Див. також

Примітки

Джерела та статті

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.