Понтійський підтип

Понтійська раса — група європеоїдної раси, поширена серед населення чорноморського узбережжя. Описана В. В. Бунаком в 1932 році згідно з його класифікацією рас.

Іноді понтійську расу зближують з північнокавказькою, але відзначають у представників першої більш вузьке обличчя. Мають ряд подібностей з каспійським підтипом середземноморської раси. Як і представників каспійського типу, понтійців також відносять до середземноморської раси, але по ряду показників понтійський підтип має набагато більше відмінностей з середземноморською расою, ніж каспійський тип. Серед стародавніх народів до понтійців відносять до хаттів. Понтійці мають прямий ніс (за винятком колхської пдгрупи — там переважає опукла спинка носа з горбиною), іноді з опущеним кінчиком, відрізняється від південнішого каспійського типу підвищеним відсотком світлих очей і волосся.[1]

Характерні ознаки

Понтійський антропологічний тип характеризується мезокефалією, темною або змішаною пігментацією волосся і очей, високим переніссям, опуклою спинкою носа, з опущеним кінчиком і підставою, значним зростанням бороди. Ріст середній з тенденцією до підвищення.

Поширення

Тип поширений серед булгарів, південних українців, південних росіян

Степовий тип

Мішари, зустрічається у росіян межиріччя Дона і Хопра.

Населення, що відноситься до цього комплексу, відрізняється середнім ростом, мезокефалією, невеликими абсолютними розмірами голови та обличчя, потемнінням кольору волосся і очей, середнім або нижче середнього зростанням бороди, ортохейлієй, послабленим ростом волосся на грудях, середньою профільованістю обличчя і порівняно сильним випинанням носа.

Північно-понтійський тип

Мішарі, частина Мокшан.

Відрізняється деяким посвітленням і меншою інтенсивністю пігментації, меншим розвитком третинного волосяного покриву[2]. (на іл.)

Критика

Даний тип є одним з численних антропологічних типів європеоїдної раси. Дана концепція класифікації часто зазнається критики через зв'язок з дискримінаційною расовою теорією.

Див. також

Примітки

  1. Pontid race | Project Gutenberg Self-Publishing - eBooks | Read eBooks online. self.gutenberg.org. Процитовано 18 січня 2020.
  2. В. В. Бунак Антропологія і Генографія «Наука», 1974
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.