Попелюх американський

Попелюх американський[1] (Aythya americana) — середнього розміру північноамериканський водоплавний птах родини качкових. Належить до мисливських птахів.

?
Попелюх американський

Дорослий самець

Доросла самка
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Гусеподібні (Anseriformes)
Родина: Качкові (Anatidae)
Рід: Чернь (Aythya)
Вид: Попелюх американський
Aythya americana
(Eyton, 1838)

Ареал поширення виду      Гніздування     Шляхи міграції     Осіле проживання     Зимування
Посилання
Вікісховище: Aythya americana
Віківиди: Aythya americana
EOL: 45510576
МСОП: 22680367
Fossilworks: 321727

Таксономія

Цей північномериканський попелюх близько споріднений з євразійсько-африканським попелюхом, а також з деякими іншими чернями.

Морфологічні ознаки

Качка середнього розміру — маса тіла 1179 г, довжина тіла 35 см, розмах крил 84 см. Попелюх американський – ниркова качка, пристосована до пошуку поживи під водою. Ноги відсунуті назад стосовно центру ваги, тому на суші вона почувається невпевнено. Перетинки на лапах великі, дзьоб розширений, а на крилах нема дзеркалець. Качур протягом шлюбного періоду має яскраву червоно-коричневу голову й шию. В дорослих самців голова і шия яскраво-каштанового кольору, груди чорні, боки і спина світлосірі. Дзьоб попелястий з чорним закінченням, відділеним світлішою смужкою. В позашлюбний час голова не така яскрава, коричневого кольору. Самиця має делікатне бурувате забарвлення з темнішою головою й шиєю та білуватим низом. Дзьоб такий як у самця – сірий з темним кінцем, обрамленим світлішою смужкою. Самиця зберігає однаковий колір круглорічно [2].

Самиця попелюха американського в польоті над водою

Поширення, екологія і чисельність

Попелюх американський займає постійні та напів-постійні водойми у період розмноження, і належить до найпоширеніших у Північній Америці ниркових качок. Їхня популяція оцінюється приблизно в 1,4 млн особин, що становить близько 2% від усіх качиних Північної Америки. За оцінкою кількості впольованих качок частка попелюха американського становить близько 1%[3].

Розмноження

Попелюх американський збирається великими зграями на озерах і ставках групами до 25 осіб, серед яких внаслідок складної процедури залицяння формуються пари на один рік. Гнізда будують з гілок, очерету та іншої водної рослинності. У гніздовий період не захищають території від інших птахів. Це також пов’язане з можливість гніздового паразитизму. Самиці, частіше молоді і менш досвідчені, підкладають свої яйця в гнізда черні канадської (Aythya collaris), попелюха довгодзьобого (Aythya valisineria), черні американської (Aythya affinis), черні морської (Aythya marila).

Живлення

Зграя під час живлення

Раціон змішаний та приблизно в рівних частках складається з рослинних і тваринних кормів. У гніздовий час у раціоні максимально переважають тваринні корми, а влітку – переважно складається з водних рослин.

Примітки

  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  2. Johnson, W.P.; Lockwood, M. (2013). Texas Waterfowl. College Station (TX): Texas A & M University Press.
  3. Mitchell Custer, C. (1993). 13.1. 11. Life History Traits and Habitat Needs of the Redhead. Waterfowl Management Handbook, 40
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.