Португальська Індія

Португальська Індія (порт. Estado Português da Índia, Índia Portuguesa) — португальські колоніальні володіння на півострові Індостан.

Держава Індія
Estado da Índia
держава Португальської імперії
1505  1961
Прапор Герби португальських колоній
Гімн
Hymno Patriótico (1808–1826)
"Патріотичний гімн"

Hino da Carta (1826—1911)
"Гімн статуту"

A Portuguesa (1911—1961)
"Портуґеза"
Розташування Португальської Індії
Столиця Гоа
Мови португальська
Державний устрій держава Португальської імперії
Історія
 - Засновано 1505
 - Ліквідовано 1961
Попередник
Наступник
Бахмані
Гуджаратський султанат
Гоа, Даман та Діу
Вільні Дадра та Нагар Хавелі
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Португальська Індія

Португальська Індія включала в себе Гоа, Дадра і Нагар-Хавелі, Даман і Діу, а також Мумбаї (до 1661) — в XVI столітті португальці назвали це місце «Бом Баї» або «Бом Бейм» — «добра затока». Території португальської Індії іноді об'єднуються в назві Гоа.

Історія Португальської Індії

Морський шлях до Індії був відкритий португальським мореплавцем Васко да Гамою в 1498 році. Португальські кораблі після тривалого плавання, обігнувши Африку, увійшли в гавань міста Калікут (нині Кожикоде), яке в 1511 році стало колонією Португалії.

У 1510 році герцогом Афонсу д'Албукерки була заснована португальська колонія в Індії. Албукерку не забарився зміцнитися в Гоа, який планувалося перетворити на оплот для проникнення вглиб континенту. Незабаром почалася християнізація населення — в Гоа досі відсоток католиків вище, ніж в середньому по Індії — близько 27 % від населення.

Португальські колоністи взялися за будівництво міста на європейський манер — зараз це Старий Гоа. Відтепер це була столиця Португальської Індії, зараз Панаджі. Місто в нинішньому вигляді було побудоване португальцями в XVI столітті.

З прибуттям в XVII столітті в Індію більш потужних флотів Голландії та Англії Португалія втратила контроль над колись великою територією в західній частині країни і на початку XX століття під її контролем залишалося лише кілька районів Індії.

Три райони знаходилися в прибережній частині країни: Гоа і острови на Малабарському узбережжі, Даман поруч з Нашіком і Діу острів на південь від півостріва Катхіавара.

У португальську Індію входили такі території, як: Даман (приєднаний у 1531 році); острів Салсет, Бомбей і Басейн (порт. Baçaim) (приєднані у 1534 році); і Діу (приєднаний у 1535 році).

Бомбей (тепер Мумбаї, найбільше місто Індії), переданий в 1661 році Великій Британії як придане за португальську принцесу Катерину де Браганса, королю Англії Карлу II, був заснований португальцями в 1534 році.

Мадрас був заснований португальцями в XVI столітті — спочатку називався порт Сан-Томе, пізніше територія відійшла до голландців, які побудували укріплення в Пулікате, на північ від сучасного Ченнаї.

Сучасність

В 1961 році Гоа був зайнятий індійськими військами, ставши згодом однойменним штатом. Столиця штату Панаджі, Гоа.

Індія захопила території Дадра і Нагар-Хавелі в 1954 році. Португалія визнала суверенітет Індії над усіма районами лише в 1974 році. Чотири області утворили дві об'єднані території Даман і Діу, а також Дадра і Нагар-Хавелі.

В даний час на колишні території португальської Індії припадає 15 % туристів в Індії.

Див. також

  • Змова в Гоа
  • Португальська Індонезія
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.