Послідовний порт

Послідо́вний порт (англ. serial port) — двонаправлений послідовний інтерфейс, призначений для обміну байтовою інформацією. Послідовний тому, що інформація через нього передається по одному біту, біт за бітом (на відміну від паралельного порту). Найчастіше для послідовного порту персональних комп'ютерів використовується стандарт RS-232c. Раніше послідовний порт використовувався для підключення терміналу, пізніше для модема або миші. Зараз він використовується для з'єднання з джерелами безперебійного живлення, для зв'язку з апаратними засобами обчислювальних систем.

DA, DB, DC, DD, і DE-коннектори
9-контактний рознім послідовного COM-порту

Хоча деякі інші інтерфейси комп'ютера — такі як Ethernet, Firewire і USB — також використовують послідовний спосіб обміну, назва «Послідовний порт» закріпилася за портом, що має стандарт Rs-232c.

Найчастіше використовуються D-подібні роз'єми: 9- і 25-контактні (DB-9 і DB-25 відповідно). Раніше використовувалися також DB-31 і круглі восьмиконтактні DIN-8. Максимальна швидкість передачі зазвичай становить 115200 біт/с.

Важливою особливістю інтерфейсної системи послідовного порту є те, що вона може передавати дані в послідовному режимі від пристрою і в паралельному від шини. Взаємне перетворення послідовних та паралельних форматів даних виконується із допомогою регістрів зсуву, що мають функцію паралельного доступу.[1]

Різновиди реалізації інтерфейсу

  • PCI Express (раніше відомий як 3GIO/Arapaho), новий послідовний інтерфейс, що використовує програмну модель PCI, однак має продуктивніший фізичний рівень (LVDS використовується і нові роз'єми).

Цоколювання[2]

PIN#SIGNALPIN#SIGNAL
1NC6NC
2RX7RTS
3TX8NC
4DTR9NC
5GND
КонтактСигналВхід/вихідПризначення
1DCDВхідДетектування даних і несучої
2SINВхідПослідовний ввід
3SOUTВихідПослідовнй вивід
4DTRВихідТермінал готовий до передачі даних
5GND-Підвішена земля
6DSRВхідГотовність набору даних
7RTSВихідГотовність до передачі
8CTSВхідГотовність до прийому
9RIВхідІндикатор дзвінка
Екран--Заземлення на масу

Виноски

  1. Хамахер К., Вранешич З., Заки С. (2003). 4.6.2 Последовательный порт. Организация ЭВМ. bhv. ISBN 5-8046-0162-8.
  2. Разъемы и порты ввода/вывода

Посилання

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.