Прапор Ізмаїла

Пра́пор Ізмаї́ла — офіційний символ міста Ізмаїл, є символом єдності міської громади та взаєморозуміння мешканців міста, атрибутом місцевого самоврядування.

Прапор Ізмаїла
Використання
Пропорції 2:3
Затверджений 28 лютого 2017
Кольори
синій
білий
жовтий
Тип міський
Приналежність Ізмаїл

 Прапор Ізмаїла у Вікісховищі

Історія

У 2013 році громадська рада при виконкомі міськради Ізмаїла делегувала трьох своїх членів до створеної геральдичної комісії міської ради. Результатом роботи стали проекти прапора для затвердження[1].

Презентація прапора відбулася 17 лютого 2017 року, на засіданні міськвиконкому. Затверджено Ізмаїльською міською радою 28 лютого 2017 року, про що йдеться у рішенні 20-ї сесії міської ради VII скликання[2][3].

Опис

Прапор міста Ізмаїла — це прямокутне полотно зі співвідношенням сторін 2:3, яке поділене на три рівні вертикальні смуги — синю, білу та жовту. На білій смузі розміщено герб міста Ізмаїла з картушем.

Кольори прапора символізують:[4]

  • синій — честь, вірність та щирість;
  • білий — мир, віра та мудрість;
  • жовтий — повага, процвітання та успіх.

Синій та жовтий кольори повторюють кольори Державного прапора України.

Геометричні центри герба та прапора повинні збігатися. Розмір зображення герба з картушем пропорційний розміру прапора: співвідношення ширини герба з картушем до ширини прапора 3:5. Прапор міста та його зображення завжди повинні точно відповідати кольоровому та графічному, виконаному за вексилологічними правилами. Синій та жовтий кольори смуг прапора повинні відповідати ДСТУ 4512:2006.

Оригінал прапора прикріплюється до древка, яке закінчується навершям у вигляді Малого державного герба України.

Використання

Прапор Ізмаїла піднімається (встановлюється):

  • біля адміністративної будівлі Ізмаїльської міської ради — постійно;
  • на адміністративних будівлях виконавчих органів Ізмаїльської міської ради, комунальних установ, підприємств, організацій Ізмаїльської міської ради — постійно;
  • на адміністративних будівлях установ, підприємств, організацій інших форм власності, а також на житлових будинках — у дні державних та міських свят;
  • у місцях проведення міжнародних, державних заходів — на час їх проведення в місті.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.