Прапор Аргентини

Сучасний прапор Аргентини став державним в 1812 році. Він складається з трьох рівних за шириною горизонтальних смуг — крайні пофарбовані у світло-блакитний, центральна — в білий колір. В 1818 році в центр прапора було поміщено жовте «травневе сонце» (ісп. Sol de Mayo), що символізує інкського бога сонця і назване так на честь Травневої революції.

Прапор Аргентинської Республіки
Використання
Пропорції 9:14
Затверджений 27 лютого 1812
Кольори
блакитний
білий
Тип державний
Приналежність Аргентина

 Прапор Аргентинської Республіки у Вікісховищі
Святковий прапор Аргентинської Республіки
Використання
Пропорції 9:14
Затверджений 27 лютого 1812
Кольори
блакитний
білий
Тип святковий
Приналежність Аргентина

 Святковий прапор Аргентинської Республіки у Вікісховищі

Повна версія прапора, що включає зображення сонця, іменується «офіційним церемоніальним прапором» (ісп. Bandera Oficial de Ceremonia), прапор без сонця — «святковим прапором» (ісп. Bandera de Ornato). Офіційна версія прапора завжди повинна підніматися вище святкової.

У всіх інших відносинах обидва варіанти національного прапора вважаються повноправними.

Історія

Ескіз прапора був запропонований Мануелем Бельграно. Він складався з трьох рівних по ширині горизонтальних смуг - крайні пофарбовані в світло-блакитний, центральна - в білий колір. У 1818 році в центр прапора було поміщено жовте «травневе сонце» (ісп. Sol de Mayo), що символізує інкського бога сонця і назване так на честь Травневої революції.

Повна версія прапора, що включає зображення сонця, іменується «офіційним церемоніальним прапором» (ісп. Bandera Oficial de Ceremonia), прапор без сонця - «святковим прапором» (ісп. Bandera de Ornato). Офіційна версія прапора завжди повинна підніматися вище святковою. У всіх інших відносинах обидва варіанти державного прапора вважаються повноправними.

До 1985 року офіційний церемоніальний прапор (із зображенням «травневого сонця») міг використовуватися тільки державними і провінційними урядовими установами. Фізичні особи могли використовувати виключно прапор без сонця. Це було закріплено в положенні від 1943 року, і потім підтвердилося в указом 10302 від 1944 року. Безпосередніми попередниками цього правила були укази 1027, 5256 і 6628 від 1943 року.

Відповідно до статті 1 Закону 23.208 від 25 липня 1985 року, прийнятого Декретом 1541 від 16 серпня того ж року, для всіх аргентинців був встановлений єдиний прапор з «травневим сонцем». У статті 2 цього Закону скасовувалися всі попередні закони, що обмежували використання «офіційного церемоніального прапора» для фізичних осіб.

Прапор Дата Опис
1812 Горизонтальний біколор білого та блакитного кольору, прапор Мануеля Белграно.
1812–1818 Горизонтальний трикутник світло-синього та білого (середній). Позначається як Прапор Мачі. Офіційно прийнятий у 1816 році.
1818–1819 Нинішній державний прапор. Прапор Об'єднаних провінцій.
1819–1820 Нинішній державний прапор, проте темно-синій.
1820–1829 Державний прапор.
1829–1835 Поточний прапор, але із темно-фіолетовим замість світло-синього кольору вгорі та внизу. Прапор, обраний Хуаном Мануелем де Росасом після його сходження на владу та в новоствореній Аргентинській конфедерації.
1835–1850 Прапор Аргентинської Конфедерації.
1850–1861 Прапор Аргентинської Конфедерації.
1861–наразі Прийняття нинішнього прапора в Аргентинській Республіці.

Інтерпретація значення

Згідно з найпоширенішою інтерпретацією значення прапора, він уособлює небо, хмари, сонце. Тим не менш, існує кілька народних переказів, що пояснюють значення кольорів у прапорі інакше. Згідно з одним із них, блакитний колір символізує річку Ла-Плата (ісп. Río de la Plata — буквально «Річка срібла»), а білий срібло (назва «Аргентина» походить від латинської назви срібла, лат. argentum). Є також думка, що колір прапора засновано на традиційних кольорах королівської династії Бурбонів. Згідно зі ще одним варіантом, блакитний і білий — кольори шат Діви Марії.

Див. також

Примітки

    Література

    • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.