Прапор Тального

Пра́пор Тально́го — один з офіційних символів міста Тальне Черкаської області. Затверджений 18 липня 2000 року на сесії Тальнівської міської ради (рішення № 12/2-4(3)). Автори проекту прапора — О.Толкушин та А.Ярмилко.

Прапор Тального
Використання
Пропорції 2:3
Затверджений 18 липня 2000
Кольори
червоний
золотий
синій
Тип міський
Приналежність Тальне

Опис

У прямокутному полотнищі синя діагональна смуга з верхнього древкового кута. У верхній золотій кінцевій частині - чорний солярно-лунарний знак. У нижній частині - золотий кадуцей, покладений діагонально, як і смуга у напрямі верхнього древкового кута.

У Додатку до опису прапора вказується:

  • співвідношення сторін полотнища - 2:3 (висота до довжини);
  • розмір діагональної смуги становить 1/5 висот полотнища;
  • діаметр солярно-лунарного знаку становить 1/5 довжин полотнища;
  • довжина кадуцея становить 1/2 довжини діагоналі.

Символіка прапора

Червоний колір прапора символізує граніт, власне на багатих покладах якого і розташоване місто Тальне.

Золотий колір — споконвічну традицію вирощування хліба на Тальнівщині.

Синя діагональ на прапорі символізує річку Гірський Тікич, яка протікає через місто.

Кадуцей (лат. caduceus) — жезл покликачів у греків і римлян; назва жезла Гермеса (Меркурія), що володів здатністю примиряти. З XIX століття зображення служить у низці країн, наприклад, у США, символом медицини. В окультизмі вважається символом ключа, що відкриває межу між тьмою й світлом, добром і злом, життям і смертю (саме із цим значенням, імовірно, зв'язане використання як символ медицини). У християнстві кадуцей стає атрибутом Богоматері — Софії, з ним Її можна бачити в православній іконографії. Відома, наприклад, ікона Софії Новгородської. На древніх іконах Вона в правій руці завжди тримає скіпетр (кадуцей), тобто довге біле із загостреним кінцем ратище. В інтерпретації авторів тальнівського прапора — кадуцей — древній символ торгівлі, яка у минулому розвивалася поблизу переправи через річку.

Солярно-лунарний знак, що розташований на прапорі, був запозичений із зображання на давньому горщику часів Трипільської культури, знайденого під час історичних розкопок в селі Тальянках, найбільшого у світі протоміста трипільців. Як елемент символьного оформлення герба та прапора Тального, цей древній знак був запропонований археологом Д.Чорноволом.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.