Превалітанія

Превалітанія(латинська: Praevalitana, Praevaliana, Prevalis) Римська провінція утворена імператором Діоклетіаном в південно-східній частині Далмації. Вона включає в себе частини території сучасної Чорногорії та частини Албанії, Косово, Сербії, Боснії і Герцеговини та південній Далмації в Хорватії.

Історія

Провінція Превалітанія була створена під час правління імператора Діоклетіан з південно-східній частині колишньої провінції Далмація (г 284-305.) І стала частиною єпархії Мезія (290-357), однієї з 12 єпархій, створених Діоклетіаном. Превалітанія спочатку була частиною єпархії Македонії, але пізніше була передана в [[єпархію Дакії].

Після того, як Західна Римська імперія впала в 476 році, з початком Велике переселення народів, регіон знаходився під владою Королівство остготів.

Наслідки

Далмація першою потрапила під Візантійський (Східної Римської) контроль в 530s, коли генерали імператора Юстиніана I (г 527-565.) захопили місто у остготів в готська війна (535 - 554). Здійснили набіги на аварів і слов'ян[1] в 6-м і 7-м століттях зруйнували основні міста і спустошили більшу частину внутрішніх районів, деякі нові прибережні міста.

Міста

Praevalitana and the northern Balkans in Late Antiquity

Перші письмові згадки про будь-які поселення в південній Далмації відносяться до римської провінції Превалітанія і римського міста Бірсімініум, яке існувало в тіні іллірійського міста Дукля (Діоклея), велике місто, за мірками того часу, могло похвалитися 8-10 тисячами жителів і було назване на честь одного з двох головних Іллірскіх племен, що населяли ці частини, "Docleatae". З іншого боку, "Labeates", населяли всю область між Скадарським озером і сучасною Подгорицею. У них була своя головна фортифікація, названа Metheon (відоме сьогодні як Medun), і дуже розвинена соціальна і військова система. Docleatae населяли родючу долину річки Зета, розташованої уздовж життєво важливої сполучної ланки між прибережними і континентальними районами Чорногорії, що сприяло їх швидкому економічний підйому.

З 5-го століття, слов'янська і аварских племена почали розселення в цій області, в поєднанні з набігами на інші народи і поселення. Діоклея не було звільнене від цих жорстоких набігів, які, в кінцевому рахунку, поряд зі стихійними лихами, призводять до повного занепаду цього колись процвітаючого міста. Після того, як слов'янські племена оселилися в цій області, вони створили ще одне поселення.

Примітки

  1. Bury, J.B. (2008). History of the Later Roman Empire from Arcadius to Irene. Cosimo Classics. ISBN 9781605204055. Процитовано 30 листопада 2014.

Посилання

посилання [1]

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.