Превалітанія
Превалітанія(латинська: Praevalitana, Praevaliana, Prevalis) Римська провінція утворена імператором Діоклетіаном в південно-східній частині Далмації. Вона включає в себе частини території сучасної Чорногорії та частини Албанії, Косово, Сербії, Боснії і Герцеговини та південній Далмації в Хорватії.
Історія
Провінція Превалітанія була створена під час правління імператора Діоклетіан з південно-східній частині колишньої провінції Далмація (г 284-305.) І стала частиною єпархії Мезія (290-357), однієї з 12 єпархій, створених Діоклетіаном. Превалітанія спочатку була частиною єпархії Македонії, але пізніше була передана в [[єпархію Дакії].
Після того, як Західна Римська імперія впала в 476 році, з початком Велике переселення народів, регіон знаходився під владою Королівство остготів.
Наслідки
Далмація першою потрапила під Візантійський (Східної Римської) контроль в 530s, коли генерали імператора Юстиніана I (г 527-565.) захопили місто у остготів в готська війна (535 - 554). Здійснили набіги на аварів і слов'ян[1] в 6-м і 7-м століттях зруйнували основні міста і спустошили більшу частину внутрішніх районів, деякі нові прибережні міста.
Міста
Перші письмові згадки про будь-які поселення в південній Далмації відносяться до римської провінції Превалітанія і римського міста Бірсімініум, яке існувало в тіні іллірійського міста Дукля (Діоклея), велике місто, за мірками того часу, могло похвалитися 8-10 тисячами жителів і було назване на честь одного з двох головних Іллірскіх племен, що населяли ці частини, "Docleatae". З іншого боку, "Labeates", населяли всю область між Скадарським озером і сучасною Подгорицею. У них була своя головна фортифікація, названа Metheon (відоме сьогодні як Medun), і дуже розвинена соціальна і військова система. Docleatae населяли родючу долину річки Зета, розташованої уздовж життєво важливої сполучної ланки між прибережними і континентальними районами Чорногорії, що сприяло їх швидкому економічний підйому.
З 5-го століття, слов'янська і аварских племена почали розселення в цій області, в поєднанні з набігами на інші народи і поселення. Діоклея не було звільнене від цих жорстоких набігів, які, в кінцевому рахунку, поряд зі стихійними лихами, призводять до повного занепаду цього колись процвітаючого міста. Після того, як слов'янські племена оселилися в цій області, вони створили ще одне поселення.
Примітки
- Bury, J.B. (2008). History of the Later Roman Empire from Arcadius to Irene. Cosimo Classics. ISBN 9781605204055. Процитовано 30 листопада 2014.