Префектура Ісікава

Префектура Ісіка́ва (яп. 石川県, いしかわけん, МФА: [iɕikawa keɴ]) префектура Японії в регіоні Тюбу, в центральній частині острова Хонсю. Префектурний центр — місто Канадзава.

Префектура Ісікава
石川県

Префектура Ісікава на карті Японії
Розташування
Країна Японія
Острів Хонсю
Регіон Тюбу
Центр Канадзава
Код і координати
ISO 3166-2 JP-17
Координати
Площа і населення
Площа (на 1 квітня 2009[1])
     Загалом &&&&&&&&&&&04185.05500004185,55 км² (35)
Населення (на 1 липня 2011[2])
     Загалом &&&&&&&&01166667.&&&&001 166 667 осіб (36-а)
     Густота &&&&&&&&&&&&0278.0700000278,7 осіб/км²
Адміністрація

Шаблон • Обговорення • Застосування • Вікіпроект

Загальні відомості

Замок Канадзава.

Префектура Ісікава розташована в центральній частині острова Хонсю, в регіоні Тюбу, на березі Японського моря. Вона займає центральне положення на теренах Північноземного краю. На сході префектура Ісікава межує з префектурою Тояма, на південному сході — з префектурою Ґіфу, на південному заході — з префектурою Фукуй. Назва префектури походить від повіту Ісікава, де після реставрації Мейдзі 1868 року розташовувалася тимчасова адміністрація префектури[3].

Префектура Ісікава витягнута з півночі на південь. Її північна половина складає півострів Ното, що врізається в Японське море. На схід від півострова розміщена Тоямська затока. Адміністративний центр префектури — старовинне місто Канадзава, розташоване в найбільшій на території префектурі Канадзавській рівнині. Для префектури Ісікава характерні високі опади, особливо взимку. Основні річки течуть на півдні; північні землі бідні на запаси питної води[3].

Префектура Ісікава займає територію історичних провінцій Каґа й Ното. Перша розташовувалася на півдні, друга на півночі. В середньовіччі це землі були оплотом буддистських сектантів Дзьодо-сінсю. У 15 столітті, в результаті антиурядового повстання, буддисти захопили Каґу й самостійно керували нею протягом сотні років. В 16 столітті обидві провінції завоював самурайський рід Маеда. Його голови заснували резиденцію в Канадзаві й утримували ці землі впродовж наступних трьох століть. Володіння Маеди були найбільшими в Японії після володінь сьоґунату Токуґава[3].

Основою економіки префектури Ісікава є сільське господарство, машинобудування, хімічна промисловість, туризм. Більшість підприємств входить до складу Північноземного промислового району. Ісікава відома в країні традиційними ремеслами — виготовленням високоякісного шовку, кутанійської кераміки, лакованого посуду, фарбованих тканин юдзен. В префектурі розташовано багато гарячих джерел та морських курортів, які щорічно відвідують тисячі японських туристів. Найбільшою господарчою проблемою Ісікави є відтік працездатного населення до більш економічно розвинених урбаністичних центрів Токіо, Осаки, Наґої[3].

Освіта

Примітки

  1. Статистика Інституту географії Японії // Сайт Інституту географії Японії. Переглянуто 12 серпня 2011 .
  2. Статистика префектури Ісікава // Сайт префектури Ісікава. Переглянуто 12 серпня 2011.
  3. Префектура Ісікава // Великий словник японських топонімів Кадокава. Префектура Ісікава (17). — Токіо: Кадокава Сьотен, 1981.

Джерела та література

Префектура Ісікава // 『日本大百科全書』 [Енциклопедія Ніппоніка]. — 第2版. — 東京: 小学館, 1994—1997. — 全26冊. (яп.)

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Префектура Ісікава

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.