Прибулець (фільм)

«Прибулець» або «Самозванець» (англ. Impostor) американський фантастичний трилер 2001 року режисера Гарі Фледера, заснований на однойменному оповіданні (1953) автора Філіпа К. Діка.

Прибулець
Pribyle4
Жанр Трилер, Бойовик, Жахи, Фантастика
Режисер Гарі Фледер
Продюсер Гарі Фледер,
Кері Гренат,
Марті Кац,
Харві Вайнштейн,
Боб Вайнштейн,
Гері Сініз
Сценарист Філіп К. Дік,
Скотт Розенберг,
Керолайн Кейс,
Ерен Крюгер,
Девід Туі
На основі Impostor
У головних
ролях
Гері Сініз
Медлін Стоу
Вінсент Д'Онофріо
Оператор Роберт Елсвіт
Композитор Марк Айшем,
Річард Доунінг,
Джон Лі Хукер
Кінокомпанія Mirimax Films
Дистриб'ютор Dimension Films
Тривалість 102 хв.
Мова англійська
Країна  США
Рік 2001
Дата виходу 4 грудня 2001
 Україна: 7 лютого 2002
Кошторис 40 млн. $ [1]
Касові збори 8 145 549 $[2]
IMDb ID 0160399

Головні ролі виконували: Гері Сініз, Медлін Стоу, Вінсент Д'Онофріо і Мехі Файфер.

Сюжет

Дія фільму розгортається в 2079 році. У 2044-му Земля була атакована іншопланетною цивілізацією з Альфи Центавра. Владу взяв у свої руки тоталітарний військовий уряд. Війну вдалося звести в патову ситуацію — головні міста Землі тепер захищені енергетичним щитом, непробивним для центаврійців, однак земляни не мають достатньо сил, щоб повноцінно протистояти загарбникам.

Головним героєм є вчений Спенсер Олем, який розробив зброю, здатну покласти край війні. Але його заарештовують, оскільки вважають реплікантом. Репліканти, створені іншопланетянами, є живими мінами, які переносять у грудях невеликі органічні ядерні бомби, при цьому будучи абсолютною копією людини-оригіналу, вони володіють спогадами оригіналу і не підозрюють про свою штучну природу.

Уряд отримав радіоперехоплення іншопланетян, з якого випливало, що клон Олема повинен убити канцлера Землі. Спенсер біжить від служби безпеки. Спочатку він хоче довести своїм переслідувачам, що вони припускаються помилки. Проникнувши в медичний центр, він починає сканування власного тіла, але не встигає довести його до кінця.

Під час переслідування він зустрічає свою дружину, але в лісі їх ловлять біля розбитого корабля прибульців. Усередині транспортного засобу знаходять труп дружини Спенсера, і її репліканта встигають вбити.

Однак Хетевей, який очолював погоню, виявляє і труп самого Олема. Ця подія стає сигналом для детонації його репліканта, тим самим ознаменувавши крах замаху на канцлера. Фінальні кадри пропонують задуматися про те, що реплікант з розвитком сюжету проявляв більше людяності, ніж його переслідувачі, і навіть рятував людські життя.

В ролях

Виробництво

Молодого Спенсера Олхема грає Maк Сініз, сина Гері Сініза.

Це другий фільм про прибульців для Тоні Шалхуба і Вінсента Д'Онофріо. Перший був Люди в чорному.

Дженніфер Лопес була спочатку обрана на роль Майї Олхем.

Зйомки

Зйомки проходили в Каліфорнії і Арізоні.

Уривки з перших сцен фільму, де показаний обстріл Землі з космосу, а також панорама зруйнованого Парижа, взяті з фільму «Армагеддон», в якому показано падіння на місто метеоритів. Також на початку фільму (розбір завалів, хроніка мобілізації та військових дій) показаний ряд сцен з фільму «Зоряний десант». Земні солдати у фільмі також носять шоломи з «Зоряного десанту».

Відмінності від оповідання

  • Незважаючи на те, що через малий обсяг оригінального оповідання фільм неминуче побудований «за мотивами», в ньому є відступи від оригіналу:
    • В оповіданні захисне поле покривало всю планету, а не окремі міста, як у фільмі. Таким чином, відсутні «покинуті» міста і люди, контакт з ними Олема, рейд у госпіталь.
    • У фільмі бої в космосі йдуть, в основному, у вигляді приблизно рівних боїв на винищувачах, а у центаврійців є як мінімум один великий корабель. В оповіданні земляни мали тяжкі крейсери, які були не здатні оперативно перехоплювати винищувачі центаврійців через свою неповороткість.
    • В оригіналі працівники спецслужб вивели Олема на місячний полігон, звідки він втік, пригрозивши привести бомбу в дію. Лінія з розтином заживо відсутня, хоча Олем і думає про щось подібне.
    • В оповіданні Олем вибухнув, будучи викритим, коли біля розбитого корабля центаврійців знайшли його тіло. У фільмі реплікантом також виявилася його дружина Майя, що породжує парадокс: реплікант-Майя не вибухає від того, що її викривають, а Олем — так, як в оповіданні.
  • Ні в оповіданні, ні в фільмі не пояснюється, яким чином центаврійський корабель подолав захисне поле.

Касові збори

Фільм заробив трохи більше $6 млн у прокаті в США і Канаді, у світі понад $8 млн, що робить його касовим провалом.

Критика

Самозванець отримав негативні відгуки критиків. Rotten Tomatoes дає фільму оцінку 22 % на основі 91 огляду. Metacritic оцінює фільм на 33 % на основі 26 оглядів.

Примітки

  1. http://www.the-numbers.com/movies/2002/IMPOS.php
  2. Impostor. Box Office Mojo. Архів оригіналу за 12 липня 2013. Процитовано 5 грудня 2010.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.