Пригоди піонерки Ксені

Приго́ди піоне́рки Ксе́ні — українська відеогра 1991 року[1] в жанрі платформера, одна з перших відеоігор українською мовою. Гру створила команда розробки з Чернігова на чолі з Юрієм Лесюком[1] на основі американського платформера Captain Comic.

Пригоди піонерки Ксені
Розробник Майкл Деніо
Видавець Color Dreams (NES)
Жанр(и) Платформер
Платформа  MS-DOS
 NES[джерело?]
Дата випуску 1991
Режим гри  Однокористувацька гра
Творці
Ігродизайнер(и) Сергій Самойленко та Владислав Коломиєць
Програміст(и) Юрій Лесюк

Розробка

На початках «Пригоди піонерки Ксені» були лише експериментом та спробою українських розробників модифікувати ігрові програми та перевірити чи можливо надалі писати такі програми самостійно. Як зазначає розробник української версії Юрко Лесюк, гру було випущено на зло розробнику оригінальної версії гри[1]:

Пригоди пiонерки Ксенi зроблено в пику американському програмiстовi Михайлу Денiо, щоб вiн, зараза, мiг подивитися, на що здатен розлючений украiнський програмiст

Адаптацію гри було виконано за період близько 4 тижнів, з яких тиждень пішов на те, щоб відновити текст програми, два — на написання графічних редакторів і тиждень на корекцію програм.

Юрко Лесюк у документації до гри також прокоментував роботу над предметами, що їх шукає головна героїня[1]:

Я позмiнював предмети, що шукає Ксеня, а назв iх на картинцi перед грою не дав, так що, якщо ви вигравали в Комiка, то вам буде цiкаво взнати, що вона може знайти на планетi Пiонерiя.

У цій самій документації Лесюк зазначає, що хоч гра і була зроблена на зло американському розробнику, він його дуже заповажав після того, як мав змогу попрацювати над його програмою. Цікавим може видатись і те, що український розробник називає Майкла Деніо Михайлом, а відтак і «Мішою»[1]:

...чи якщо  у вас  взагалi  є  питання  про  написання  iгрових  програм,  то, оскiльки з Мiшою поговорити важко (вiн бо ж в Америцi ),  можете звернутись до мене.

Посилання

Література

Примітки

  1. Файл KSENI.DOC з дистрибутиву гри.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.