Провулок Косачів (Житомир)

Провулок Косачів — провулок у Богунському районі міста Житомира.

Провулок Косачів
Житомир
Місцевість Новоє Строєніє, Гейнчівка
Район Богунський
Колишні назви
Старогончарний шлях, Старогончарна вулиця
Загальні відомості
Протяжність 300 м
Поштові індекси 10029
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Забудова садибна житлова, громадська
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap r11136872
Мапа

Розташування та забудова

Провулок розташований на півночі основної частини міста (історичні місцевості Новоє Строєніє, Гейнчівка). У провулку переважає садибна житлова забудова; наявна громадська забудова. Провулок поєднує вулиці Івана Мазепи та Князів Острозьких.

Історія

Провулок являє собою збережену частину Старогончарного шляху, що оминав тодішнє місто з півночі та прямував з північно-західної околиці міста до північно-східного передмістя (у напрямку боліт на Мар'янівці) через Гончарний хутір, що існував у XIX ст. Фактично провулок Косачів є продовженням Старогончарної вулиці — ще однієї частини шляху, безпосередньо в межах Гончарного хутора, що збереглась дотепер. У зв'язку з вищесказаним, згідно з мапами кінця XIX — першої половини XX ст., провулок Косачів тривалий час мав спільну назву зі Старогончарною вулицею. Так, на мапах міста другої половини XIX — першої половини XX ст., ділянка нинішнього провулку Косачів підписана як Гончарний провулок, Старогончарний (провулок?).

До 1995 року, починаючи з 1950-х років, провулок мав назву вулиця Лесі Українки, хоча був відірваний від основної частини цієї вулиці забудовою. Згідно з генпланом, передбачалося приєднання провулку Косачів до вулиці Лесі Українки з розширенням його до параметрів вулиці. Так, будинки №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6 збудовані паралельно до осі запроєктованої вулиці Лесі Українки. У 1995 році надано нинішню назву, пов'язану з постаттю Лесі Українки — на честь батьків Лесі Українки (Лариси Косач).[1]

Історична забудова провулку (його північна сторона, ближче до вулиці Князів Острозьких) сформувалася до початку XX ст. Сучасна забудова провулку сформувалася в 1950-х роках. Тоді постала щільна забудова південного боку провулку.

Примітки

  1. Мокрицький, Георгій (2007). Вулиці Житомира. Енциклопедія Житомира. Книга 1. Житомир: Волинь. ISBN ISBN 966-690-084-X.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.