Публій Петроній (консул)

Публій Петроній (лат. Publius Petronius; 24 до н. е. 46) — політичний і державний діяч часів ранньої Римської імперії.

Публій Петроній
лат. P.Petronius P.f.
Народився 24 до н. е.(-024)
невідомо
Помер 46(0046)
невідомо
Країна Стародавній Рим
Діяльність політик
Членство Сенат
Посада консул-суффект
Термін 19 рік
Попередник Луцій Норбан Бальб
Наступник Марк Аврелій Котта Максим Мессалін
Рід Петронії
Батько Публій Петроній Турпіліан
Мати невідомо
У шлюбі з Plautiad
Діти Публій Петроній Турпіліан, Петронія і Петроній Арбітр

Життєпис

Походив з роду вершників Петроніїв. Син Публія Петронія Турпіліана, сенатора. У 7 році н. е. увійшов до колегії авгурів. у 19 році став консулом-суффектом разом із Марком Юнієм Сіланом Торкватом. Під час своєї каденції разом з колегою видав закон, спрямований на поліпшення становища рабів (Lex Petronia Iunia).

У 29—35 роках займав посаду проконсула провінції Азія. У 36 році у Римі займався оцінкою збитків, завданих великою пожежею у місті. У 39 році як імператорський легатпропретор до провінції Сирія. На цій посаді він перебував до 42 року. Того ж року отримав наказ імператора Калігули щодо встановлення статуї того в Єрусалимському храмі. До цього завдання Петроній приступив з обачливістю та дипломатичністю. Спочатку зібрав в Антіохії лідерів юдеїв, сподіваючись, що ті допоможуть попередити невдоволення населення рішенням імператора. Разом з тим наказав зібрати у м. Птолемаїда легіони III Галльський, VI Залізний, X Фретенсіс і XII Блискавичний. Разом з тим Петроній намагався досягти порозуміння завдяки перемовинам. У 40 році він перебрався до Тіверіади, де зустрівся з Аристобулом, братом царя Ірода Агріппи. Тут під загрозою соціальної розрухи Петроній написав листа Калігулі з проханням відійти до Сирії. Поки тривало листування з імператором Калігулу було вбито (24 січня 41 року). Публій Петроній залишався намісником імператора в Сирії ще й за імператора Клавдія.

У 43 році Петроній повернувся до Риму, де помер у 46 році н. е.

Родина

Дружина — Плавтія, донька Авла Плавтія

Діти:

Джерела

  • Gerd R. Stumpf: Numismatische Studien zur Chronologie der römischen Statthalter in Kleinasien (122 v. Chr. — 163 n. Chr.). Saarbrücker Druck und Verlag, Saarbrücken 1991, S. 120–122.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.