Пхунцоґ Намґ'ял

Пхунцоґ Намґ'ял (тиб. ཕུན་ཚོགས་རྣམ་རྒྱལ།) — перший чоґ'ял (монарх) Сіккіму, засновник єдиної династії Сіккіму, що правила до 1975 року, коли Сіккім увійшов до складу Індії як новий штат.

Пунцоґ Намґ'ял
ཕུན་ཚོགས་རྣམ་རྒྱལ།
ཕུན་ཚོག་རྣམ་རྒྱལ
Перший чоґ'ял Сіккіму
1642  1670
Наступник Тенсунґ Намґ'ял
Народився 1604(1604)
Ґанґток, Сіккім
Помер 1670(1670)
Юксом, Сіккім
Відомий як політик
Батько Гуру Тенсунґ
Діти Тенсунґ Намґ'ял

Життєпис

Пунцоґ Намґ'ял народився в Ґанґтокі, його батьком був Гуру Тенсунґ, правитель народу бхутія, нащадок в тринадцятому поколінні принца Кх'є Бумса (Гуру Таші), що прийшов до Сіккіму з Тибету. Після смерті батька Пунцоґ Намґ'ял сам став правителем народу бхутія. У 1642 році його було обрано як чоґ'яла і короновано трьома шанобливими ламами Сіккіму, які, один з півночі, один із заходу і один з півдня, незалежно один від одного прийшли до Юксому. Правління чоґ'ялів було передбачене Гуру Рінпоче, що розповсюдив в Сіккімі буддизм, у VIII столітті.

Пунцоґ Намґ'ял був визнаний правителем Сіккіму далай-ламою, що надіслав йому шовковий шарф зі своєю печаткою. Пунцоґ Намґ'ял встановив буддизм як державну релігію Сіккіму і сприяв утворенню монастирів. Він правив з Юксому, що став першою столицею Сіккіму. При Пунцозі Намґ'ялі Сіккім, що займав істотно більшу територію, ніж зараз, був роздільний на дванадцять дзонґів (округів), якими керували дзонґпони (губернатори).

Його дружина походила з тибетської знаті. Його син, Тенсунґ Намґ'ял, в 1670 році успадковував трон чоґ'ьяла.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.